Uue hooaja eel korraldab Endla teater koostöös Kahe Silla Klubiga kolmandat aastat Kahe Silla jooksu kostüümijooksu nimega „Endla kostüümidraama“.

Kostüümijooksu eel osalesid viis Pärnuga seotud sportlast ja viis Endla teatri näitlejat kostümeeritult fotosessioonil. Selleaastase kostüümidraama keskseks teemaks on muinasjutud ning nii suurtele kui väikestele tuttavaid tegelaskujusid näeb  Pärnu rannapargis, kesklinna kaubanduskeskuste läheduses, Rüütli platsil, kesklinna silla juures Jaansoni rajal ja Endla teatri ümbruses.

Näiteks kehastusid  jalgpallur Martin Vunk ja näitlejanna Kati Ong Hansuks ja Greeteks, korvpallur Karl-Martin Kask, võrkpallur Kardo Kõresaar ning sõudja Joosep Laos aga Peeter Paaniks ning Kadunud poisteks. Jooksu patroon Jüri Jaanson kehastub koos Endla teatri näitlejannade Kleer Maibaum-Vihmari, Carita Vaikjärve, Fatme Helge Leevaldi ja Saara Nüganeniga nii Sinihabemeks kui Taadiks naeri väljatõmbamise loost.

Fotod lavastas Endla teatri näitleja ja lavastaja Kaili Viidas, fotograafiks oli Terina Tikka. 

3.-4. septembril toimuvast  Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust  on taaskord kujunemas tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu, mis pakub tegevust kogu perele. 3. septembril toimuvad lastejooksud ja sporditurg. Lisaks on esmakordselt kavas Kahe Silla noortejooksud, kus 3 km rajale on oodatud 10-21. aastased noored.  4. septembril antakse start Kahe Silla jooksule, retkele, Endla Kostüümidraama kostüümijooksule ning ratastoolisõidule.

Lisainfo kodulehel.

Hedi-Liis Toome (Endla teater)
hediliis@endla.ee

Anni Lüll (Kahe Silla Jooks)
anni@2silda.ee