Täna stardivad avatseremooniaga Rio de Janeiros Brasiilias suveolümpiamängud. Jüri Jaansoni Kahe Silla jookse ja teisi rahvajookse organiseerival spordisündmuste korraldustiimil on põhjust uhkust tunda, sest Pärnu Kahe Silla Klubi esindab neil mängudel koguni kaks meest.

Sõudetreener Matti Killing oli Jüri Jaansoni ja teiste kõrval üks neist, kes algatas jõekallaste heakorra ja läbitavuse probleemile viidates Kahe Silla jooksu, läheb vastu oma kolmandatele mängudele. Pärnu Sõudekeskus Kalevit majandava ning Eesti Sõudeliidu peatreenerina leiba teeniva juhendaja esimeseks olümpiaks oli 1992. aasta Barcelona, kus ta aitas 4. kohale kahepaadisõudjad Roman Lutoškini ja Priit Tasase. Siis tuli 2012. aastal London ning nüüd, Rios, ollakse tema juhendatava meeste paarisaeru neljapaadiga taas vastamisi kõigi selle maailma vägevatega. Nagu Killing ütleb, on ettevalmistusel tehtud maksimaalne ning kui meeskond päriselt ei põru, on neljapaadi esitlusi võimalik ehk nautida ka peale Rio olümpiat. Juba 2017. aastal on taas kavas nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlused.

Sindist pärit 33-aastane Allar Raja liitus Kahe Silla Klubiga eelmise kümnendi keskel ning on tippsportlase elu kõrvalt vastavalt nõu ja jõuga olnud abiks ka klubiellu panustamisel. 4-kordse Euroopa meistri auhinnakapist on seni olümpiamedal puudu, kuid võimalusi seda püüda peaks ekspertide hinnangul jaguma.

Allar istub paadis number kahe peal ehk finišijoone poolt vaadatuna Andrei Jämsä ees ning eessõudja Kaspar Taimsoo ja Pekingi olümpiahõbeda Tõnu Endreksoni järel.

Põnev avaetteaste – eelsõit – on Rios kavas juba laupäeval, 6. augustil Eesti aja järgi kell 18.30.

Kes teab, võib olla näeb neljapaadimehi ka 4. septembril Kahe Silla jooksul. Hooaeg on siis lõpukorral ning jooks on sõudjaile alati meeltmööda olnud. Elame-näeme.