1.septembril Pärnus toimuvast Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust tõotab Eesti ja välismaa tippseltskonna osalusel kujuneda põnevust tõotav mõõduvõtt, milles pinget peaks jaguma lõpumeetriteni.

Kohal on eelmise aasta võitja, sportkeskus.ee esindaja Viljar Vallimäe ning mullune teine – Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi (TÜASK) liige Nikolai Vedehin. Neile hakkab konkurentsi pakkuma tänavu Eestis pea kõiki pikamaajookse valitsenud pärnakas Roman Fosti.

Stamina Spordiklubi esindaja Fosti märkis Kahe Silla jooksu pressikonverentsil, et mullune 9. koht vahetub kindlasti kirkama vastu,

                                                                                                         Foto: www.ekspress.ee

ent milline see nädal hiljem toimuva SEB maratoni eel olema saab, sõltub paljugi enesetundest ja muidugi ka konkurentide taktikast.

„Eesmärgiks võtan esikolmikusse pääsu ning kergelt ei kavatse midagi rivaalidele ära anda“, märkis Fosti, kes paar päeva enne sündmust läbib huvilistega jooksurajal treeningringi, rikastades nn avatud raja formaati jooksusõpradele mõeldud nõuannetega.

TÜASK jooksutreener Harry Lembergil ei olnud veel nädalapäevad enne Kahe Silla jooksu selge, kas tema parim õpilane, Eesti pikamaajooksu valitseja ning 1500 meetris riigi rekordit hoidev Tiidrek Nurme osaleb. Ent nüüd on teada, et stardikoridoris näeme ka teda.

Ja muidugi on kohal 2002. aasta Euroopa meistrivõistluste maratonihõbe Pavel Loskutov, kes tippspordist loobununa töötab ja elab käesoleval ajal Norras, ent tuleb alati hea sõbra Jüri Jaansoni kutsel Pärnusse jooksma.

Tugevatest välisvõistlejatest on kohal Läti parim keskmaamees ning mitmete rahvusrekordite omanik Dmitrijs Jurkevics, kes on tänavu Nurmet võitnud, mistõttu võib tugevat lätlast ka kullafavoriidiks pidada.

Nagu ikka viimastel aastatel, on Kahe Silla jooksule tulemas ka maailma parima jooksumaa, Keenia, esindaja. Kas Tiidrek Nurme nn jänes Ibrahim Mukunga suudab oma treeningpartneri võidule aidata või läheb ise auhinnaraha püüdma, on kahtlemata tänavuse võistluse suur küsimärk. Kindlasti võib 2011. aastal Keenia meistrivõistlustel 5000 meetris 7. kohale tulnud aafriklast üheks soosikuks arvata.

Naiste konkurentsi analüüsides leiame stardinimekirjast olümpiamaratoonari Evelin Taltsi (Stamina SK) nime, kellele hakkavad rivaliteeti pakkuma Lily Luik (TÜASK) ning jooksu paljukordne võitja Jekaterina Patjuk (TÜASK).

Pealtvaatajad saavad tippseltskonna poolest Eesti viimaste aastate kõrgeima tasemega rahvajooksule kaasa elada Vaasa pargi võistluskeskusest, kuid võimalus otseülekande jälgimiseks on ka interneti veebivärav 2silda.ee. Ülekanne on 1. septembril eetris kell 11-15.