Reedel, 30. augustil,  Pärnu Kahe Silla Klubi poolt korraldatud Liikumisharrastuse motivatsioonipäevele kogunes mitukümmend spordisõpra. Esimesena astus kuulajate ette Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi instituudi dotsent Kaarel Zilmer, kes keskendus oma ettekandes „Liikumine ja tervis“  liikumisharrastuse üldisemale tähendusele, koondades kõik moto „inimene on loodud liikuma – liikumine on mõnus!“ alla.

Zilmeri sõnul on liikumisharrastuse peamisteks eesmärkideks isikliku rahulolu saavutamine iseendaga, ehk meeleolusport nagu tema seda nimetab.

Ettekanne käsitles paljuski Pärnule omaseid võimalusi, milleks professori sõnul olevt ideaalne keskkond ning tegevusmiljöö. „Kui soovitada teile midagi korralduslikus plaanis, siis võiks selleks olla rahvaprogramm sõudmises ning ujumisõpe rannas“, arvas teadlane ning seejärel lisas: „Jüri Jaansoniga meenub ikka enne sõudmine ning seda, liikumissõpradele sobivat ala ma liikumisprorammi raames viljeleda soovitaksin“, noogutas ettekandja tuntud ekssõudja poole.

Peale publiku küsimustevooru sai sõna Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete instituudi direktor, professor Raivo Vokk, kes murdis müüte ning jagas soovitusi ikka enne oma keha kui reklaamiagente kuulata.

Toitumisspetsialisti suust kuuldud soovitused panid kuulaja mõtlema, et kindlaid reegleid toitumisel ei eksisteeri ning on üldtuntud tõed toiduainete vitamiini sisalduste kohta, teadmised produktide koosmõjudest jne, ent esmatähtis on kõike mõistusega tunnetada.

„Regulaarne liikumine ning tasakaalustatud, sagedad toidukorrad on need, mida meie organism enim vajab“, resümeeris Vokk.

Kolmandaks esinejaks oli tuntud spordiarst doktor Mihkel Mardna, kelle esitlus keskendus levinumate spordivigastuste teemale ning nende ennetamiseks soovituste andmisele.

Ettekande lõpp tõi põnevad videoklippe. Nii näiteks vaatasid seminaril osalejad ülipõnevat Londoni olümpiafinaali meeste 1500 meetri jooksu kordust, kus Keenia sportlane David Rudisha eestvedamisel toimus kergejõustikuajaloo tugevaim ning ühtlaseim jooks.

Seminari viimane osa tõi lavale lihtsad spordisõbrad meie endi keskelt. Andris Tammela ja Maibritt Kuuskmäe on treeninud paar aastat ning teinud oma elus läbi suure muutuse. Regulaarne jooksuharrastus on parandanud jooksunoviitside elukvaliteeti ning aitab mõista, mis toob inimesi spordi juurde.

Vestlusringi kaasati ka Eesti üks parimaid pikamaajooksjaid Roman Fosti, kelle sõnul oli ta eelmisel aastal veel tavaline harrastussportlane, kuid maratonijooksus kogetu andis motivatsiooni enamat saavutada. Nii stardib noormees 2014. aasta Euroopa meistrivõistlustel.

Peale seminari kogunesid kõik huvilised Jaansoni rajale ning läbisid Roman Fosti näpunäidete järgi ühise treeningu. Seda ikka selleks, et olla 1. septembril erksana stardis.