Ilus päikesepaisteline suvelõpu ilm meelitas täna, 31. augustil, Jüri Jaansoni Kahe Silla lastejooksude starti rekordiliselt 707 väikesest sportlast. Enim oli rajal 5-6.aastaseid poisse-tüdrukuid.

Noorimad vanuserühmad (2-7.aastased)  läbisid ca 350 meetri pikkuse distantsi ümber Pärnu Keskuse, finišeerides Martensi väljakul. 8-11. aastased sportlased said aga oma võimeid proovile panna pikemal, ca 500 meetrisel, rajal,  mille distants  kulges Pärnu Muuseumi ümbert.

Enne rajale minekut said kõik oma lihased ja liigselt mõnusalt soojaks võimeldud MyFitnessi vahvate treenerite kaasabil. Stardiaega oodates veetsid mudilased meeleolukalt aega koos Kalevi draakoni ja kelmika Pipi seltskonnas ning need, kes lisasoojendust vajalikuks pidasid, vallutasid Hüppa batuudid.

Kõiki lõpetajaid ootas finišis uhke Jüri Jaansoni autogrammiga diplom, magus maius Kalevilt ning värskendav jo

ok Sakult. Eesti Koolispordi Liit premeeris „Reipalt koolipinki“ programmi raames kõiki noori ägeda joonlauaga. Vanuserühmade esikolmikuid autasustati suurel võistluskeskuse pealaval, kus peale auhindade kätte andmist tehti ühispilti koos Jüri Jaansoni ja Draakoniga.

Martensi  väljakul leidus huvitavat ja mitmekülgset tegevust aga oluliselt enam. Samaaegselt lastejooksudega toimunud Pärnumaa rahvasporditurul olid oma tegemisi tutvustamas mitmed linna ning maakonna spordi- ning huvialakoolid. Nii näiteks said huvilised oma oskuseid ja võimeid proovile panna Pärnu Sõudeklubi Pärnu ergomeetritelgis, elada kaasa spordiklubi Leo ning karateklubist Corpore vaatemängulistele näidistreeningutele ja tutvustada jooksu toetajate ning partnerite pakutavaga. Sporditurul toimetasid aga ka karateklubi Zen, Pärnu Jahtklubi Purjespordikool, Pärnu Kesklinna Tennisekool, Tervise Paradiis, MyFitness jt Lisaks toimus Port Arturi 2 keskuses huvialakoolide mess, kus sai ülevaatliku info laste huvihariduse võimalustest Pärnus.

Sporditurg on ellu kutsutud eesmärgiga viia kokku erinevad osapooled, et pakkuda noortele ning nende vanematele algava sisehooaja eel infot, kus ja milliseid spordialasid harrastada.

Peale lastejooksude lõppu sai nautida ansambli Rotiküla Vanamehed repertuaari ning lavale astusid Port Arturi messi raames JJ-Street Dance Company, Revalia Tantsukooli, Pärnu Muusikakooli, Noorte Vabaajakeskuse jt huvialakoolide noored.

Kesklinna  silla kõrval rohealal võtsid omavahel mõõtu neljajalgsed ühes oma peremeestega – toimusid koerte võistlusmängud. MTÜ Minu Sõber eestvedamisel toimunud üritusel osales kokku 21 koera koos omanikuga. Ligi 2000 meetri distantsil said esimese koha Andres Kadakas ja  kääbuspinšer Coco  (aeg 14.56), teise positsiooni saavutasid  Merike Rahnik ja Saksa lambakoer Doora (15.13) ning kolmanda lõpetasid Anne Toodu ja  Jack Russell Coco (16.26)

Meeleolukas spordipäev on suurepäraseks sissejuhatuseks homme, tarkusepäeval toimuvale Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule, retkele, ratastoolisõidule ning Kahe Silla sprindile. Starti oodatakse ca 2000 osalejat. Võistluste otseülekanne on eetris kell 11-15 Pärnu Kahe Silla Klubi koduleheküljel.