Paljude spordisõprade poolt Eesti ilusamaks liikumisrajaks tituleeritud nn Jaansoni rada ootab 28. mail kõiki tasuta ühistreeningule. Valmib ka filmiklipp, mis hakkab muutunud Jaansoni jooksu distantsi tutvustama.

Kell 18.00 on kõik huvilised oodatud Jaansoni raja algusesse Vana silla kõrval. Treener Aivar Koppase eestvedamisel toimub tasuta ühistreening, mille käigus tutvutakse uuenenud rajaga ning jagatakse kasulikke näpunäiteid, kuidas valmistuda targalt 7. septembri Kahe Silla jooksuks. Korraldajad ootavad osalema nii algajaid kui ka edasijõudnuid.

Aktsiooni eesmärgiks on kõik ka Stuudiopunkti poolt filmilindile jäädvustada, sest klipp hakkab uuenenud rada edaspidi tutvustama. Seoses meeldivate arengutega linnaruumis läbib Jaanson jooksu distants mitmed muudatused. Nüüdsest on rada 9,86 km pikk ja starditakse Akadeemia tänavalt. Lisaks läbib trass tagasitulles Vallikääru äärset Õhtu tänaval, möödub Tallinna Väravatest ning toob liikumissõbrad avarale Akadeemia tänavale maha märgitud finišisirgele.

Selver Eesti Linnajooksu sarja kuuluv Kahe Silla jooks toimub 6.-7. septembril, tuues suvepealinna liikumisrõõme nautima tuhandeid spordisõpru.