2012. aastal esmakordselt korraldatud Pärnumaa Võidupüha maraton toimub tänavu kolmandat korda ning ootab Võidupüha eel Torist Pärnusse mälestustuld kandma. On ju saanud tavaks, et 22. juunil süttib Toris asuvas Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus tuleleek, mida üle Eesti oodatakse, et seejärel saaks läidetud iga-aastane võidutuli. Ent mitte enne, kui see on jõudnud maratoonarite kanutna Pärnusse – Eesti Vabariigi sünnilinna.

Klassikaline, ühel ja kordumatult rajal joostav maraton pakub emotsionaalseid loodusvaateid, möödub külatanumailt ning rikastab silma tuntud ajaloo-ja kultuurimälestistega. Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, vastvalminud ja pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse ainulaadseks.

Tegevusi jagub kogu perele

Pärnumaa Võidupüha maraton on perekeskne spordisündmus, sest finišipaigas, Rüütli platsil, stardivad lastejooksudel pere kõige nooremed. Nende jaoks, kes kuninglikku maratonidistantsi veel jalge alla võtta ei söanda, sobib suurepäraselt poolmaraton või hoopis sama pikal maal kulgev käimisretk.

Stardiajad ja -paigad

13.00 lastejooksud Rüütli platsil

13.30 maratoni start ja mälestustule teele saatmine Torist

14.00 poolmaratoni käimisretke start Paikuselt

15.15 poolmaratoni start Paikuselt

Soodsam registreerimine kestab aprilli lõpuni. Tutvu osalustasudega siin. Grupile alates viiest liikmest lisandub osalustasude hinnasoodustus 20%. Soodustus kehtib eeldusel, et kollektiivi/spordiklubi liikmed end korraga registreerivad.

Infot ja registreerida saab siin