Talvine VÄLJA KUTSE - virtuaaljooksImeilusad talveilmad tõid uut tervisekilomeetrite kogumisele suunatud virtuaalset liikumisvõimalust nautima muljet avaldava arvu spordisõpru – 161 – , kes said Pärnu Kahe Silla klubi talvise välja kutse raames 16. veebruarist 7. märtsini suusatada, käia, joosta, uisutada või sõita jalgrattaga endale meelepärasel ajal ja kohas, seejuures võis erinevaid spordialasid kombineerida. Ürituse idee sündis vajadusest pakkuda koroonaviirusest tingitud liikumispiirangutega ajal turvalist võimalust üksi või pereti füüsiliselt aktiivne olla ning liikumiseks motivatsiooni hankida.

Osalejate sisestatud infost nähtub, et kahe aktiivseima – Piret Bardi ja Mart Saareoja – kontole kogunes vastavalt 439 ja 508 kilomeetrit, seejuures kasutas esimene neist kõiki võimaldatud liikumisviise. Väga paljud spordihuvilised liikusid enam kui 100 kilomeetrit ja võtsid väljakutset regulaarselt liikuma innustava võimalusena. Ehkki liikumiskordade arv polnud piiratud, leidus ühe korra liikujaidki. Lisaks Eesti erinevatele maakondadele liiguti Soomes, Rootsis ja Suurbritanniaski.

Kamba peale läbiti kokku 11267 kilomeetrit, milleks kulus 1784 tundi ehk enam kui 74 ööpäeva.

Korraldajatele laekunud tagasiside põhjal enam kui 80 protsenti osalejatest kõndis, üle 30 kasutas võimalust joosta ning ligemale 20 protsenti suusatas ja sõitis rattaga. Paljude jaoks on liikumisüritused, sealhulgas virtuaalsed juba tuttavad, ent leidus uustulnukaidki: näiteks polnud varem virtuaalsel spordiüritusel osalenud ca 7 protsenti vastajatest. Üle 2/3 osalejatest olid naised, vastajate keskmine vanus küündis üle 30.

„Talvine väljakutse oli väga meeldiv üllatus. Minu jaoks oli see tänavu esimene virtuaalkäimine, distants oli sobivalt lühike,“ rõõmustas üks osaleja, kelle sõnutsi õnnestus tal liikumised teha pärast suuri külmasid, ent enne lumesadusid ja tuiskusid.

Teine liikuja arvas, et pikemal perioodil toimunud väljakutse oli väga paindlik: „Sain ise kombineerida, millal töö kõrvalt jõuan. Suur aitäh vahva ürituse eest.“

Kõiki liikujaid premeeriti sõltumata liikumiskordade arvust unikaalse käsitöömedaliga ja loositi välja hulganisti partnerite auhindu. Loosiauhindade võitjate info on leitav siit.

 „Koroonapiirangud kestavad, ent meie tiim ei puhka. Meie eesmärgiks on korraldada väga heal tasemel füüsilisi ja virtuaalseid spordiüritusi. Osaleja näeb, et virtuaalürituste programm täieneb järk-järgult, ja see on aja nõue,“ rääkis klubi spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi on Kahe Silla klubist saanud Eestis mitmekesiseima valikuga virtuaalürituste korraldaja.

Juba tasub plaane teha järgmisteks põnevateks virtuaalüritusteks:
Luitejooks ja koertekross, 18. aprillist 31. maini
Pärnu Rattasõit, 15.-31. maini
Pärnumaa Võidupüha maraton, 14.-28. juunini
Pärnu Suvejooks, 14.-28. juunini
Kahe Silla jooks, 30. augustist 12. septembrini
Pärnu Õhtujooks, 30. augustist 12. septembrini
Pärnu Rannajooks, 18.-31. oktoobrini

Talvisele välja kutsele panid õla alla: Pärnu Postimees, CraftPärnu KeskusEstonia Spa HotelsPereautoPeseautoFrida Mütsid.