Pärnu Kahe Silla Klubi kutsub meeleolukalt liikuma ja varakult spordiplaane seadma. Taas on kavas kolm elamusterohket etappi, kuhu sõltumata east ja sportlikust vormist oodatakse kõiki: jooksjaid, käijaid, kepikõndijaid ning erinevas vanuses lapsi.

Seoses Luitejooksu kuupäeva muutmisega  18. aprillilt 23. maile pikeneb ühtne registreerimine (komplektina sarja kuuluvatele üritustele) märtsi lõpuni.

Luitejooks
23.05.2021 | virtuaalne 18.04.-31.05
Toimumiskoht: Rannametsa küla, Häädemeeste vald

Luitejooks on Eesti liikumiskevade üks avaüritustest, juhatades sümboolselt sisse uue hooaja. Luitemaa looduskaitseala läbiv rada võlub eheda looduskeskkonnaga: valdavalt männimetsaalune distants pakub kauneid loodusvaateid ning mõõdukat sportlikku väljakutset. Osalejate teele jäävad muuhulgas Eesti kõrgeimad liivaluited Torni- ja Tõotusemägi. Luitejooks on klassikalistest rahvajooksudest Eestis ainus, mille programmi kuuluvad jooks ja kõnd koeraga.

Füüsilised distantsid: 8,3 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 5,4 km koertekross; 8,3 km koerte retk, lastejooksud
Virtuaalsed distantsid: 8,3 km jooks/kõnd ja 5,4 km jooks/kõnd koeraga

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks
4.-5.09.2021 | virtuaalne 30.08.-12.09
Toimumiskoht: Pärnu linn, Endla Teatri esine

2001. aastal esmakordselt toimunud rahvajooksust on kahe kümnendiga kujunenud kahepäevane liikumisfestival, kust leiavad tervistavaid tegevusi erinevas vanuses ja kehalises vormis spordisõbrad.

Sportlik nädalavahetus stardib laupäeval perepäevaga, mille raames toimuvad lastejooksud, ratastoolisõit ning õhtuhämaruses valgus- ja eriefektidega pikitud Pärnu Õhtujooks (3 km). Üritus võtab koha üle varem toimunud noortejooksult, võimaldades rajale minna kõigil huvilistel.
Pühapäeval
antakse start Kahe Silla jooksule ja käimisretkele viies osalejad Eesti veeäärseimaile 10 km liikumisrajale. Jooksu raames toimuvad taas Eesti meistrivõistlused 10 km maanteejooksus.

Füüsilised distantsid: 10 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 3 km ajavõtuga õhtujooks; ratastoolisõit; lastejooksud
Virtuaalsed distantsid: 10 km jooks/kõnd, 21 km jooks/kõnd, 3 km õhutujooks

Pärnu Rannajooks
24.10.2021 |
virtuaalne 18.-31.10
Toimumiskoht:
Pärnu linn, Rannastaadion

Kui Luitejooks on enda kanda võtnud kevad-suvise liikumishooaja avaja tiitli, paneb suvepealinna kuulsa ranna veerel toimuv Rannajooks hooajale väärika punkti. Rannajooksu distantsid on maha märgitud rannapiirkonnas, kus ei puudu kaunid loodusvaated ja linnale omased arhitektuurimälestised. Osalejad viiakse rannapromenaadilegi – merevaatega spordisündmusi ei leidu Eestis just palju. Stardi ja finišiala asuvad Pärnu Rannastaadionil, kus toimuvad ka pisiperele mõeldud lastejooksud.

Rannajooks on saanud paljude jaoks oodatud sündmuseks ka põhjusel, et siis on veel rohkem argumente suvepealinna perepuhkust veetma tulla – Pärnu arvukad spaad ja meelelahutusasutused on justkui loodud sügisel külastamiseks.

Füüsilised distantsid: 5 ja 10 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; lastejooksud
Virtuaalsed distantsid: 5 ja 10 km jooks/kõnd

 

SARJA ARVESTUS JA REGISTREERIMINE

Kahe Silla
Klubi kolmikürituse sarja arvestusse kuuluvad:

Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja retk (10 km)
Pärnu Rannajooks ja -retk (10 km)

Sarja arvestuses osalevad kõik, kes on vastavad distantsid läbinud hoolimata sellest, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale distantsile eraldi. Sarjale ühtselt kirja pannes võidad stardimaksudes. Sarja saab läbida ka virtuaalselt, selleks tuleb igale virtuaalsele etapile eraldiseisvalt registreerida. Ühtset registreerimist ei toimu! Kui paned end kirja kolmikürituse sarjale, siis ei saa neid etappe virtuaalselt läbida. Juhul, kui Covid-19 pandeemiast tingitult peaks füüsiline kogunemine ära jääma, kantakse üritusele registreerunu automaatselt vastava virtuaalürituse stardinimekirja.

Kõikide etappide lõpetajad saavad  temaatilise medali ning sarja läbinud ka kolmikürituse medali.

Sarjale saab ühtselt registreerida koduleheküljel 31. märtsini. Juhendiga saad tutvuda siin.