Kahe Silla jooksSeptembri esimene nädalavahetus on pärast kaheaastast pausi taas Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu päralt: 3.-4. septembrini toimuv Rimi Eesti Linnajooksude sarja viies etapp pakub tegevust kogu perele! 

Laupäevast programmi kroonib Liis Lemsalu tasuta kontsert

Kahe Silla jooksu eelpäev on traditsiooniliselt laste päralt, sest siis on kavas suur perepäev. Kavas on tasuta lastejooksud, kus oma võimeid saavad proovile panna kuni 11aastased poisid ja tüdrukud.

Liikuma on oodatud erivajadustega spordisõbradki, sest juba aastaid toimub Kahe Silla jooksu raames ratastoolisõit, mis annab enese proovile panekuks võimaluse neile, kelle jaoks on igapäevane liikumine eri põhjustel raskendatud.

Esmakordselt toimub Pärnu Õhtujooks, mis võtab koha üle seni toimunud noortejooksult, ega sea enam osalemisel vanusepiirangut. Start 3 km linnaringile antakse õhtuhämaruses ja tulede säras kell 21 Endla teatri esiselt. Rada kulgeb kesklinnas ning Rannapargis. Hilisõhtused liikujad ergutab kell 19.45 algava tasuta kontserdiga rajale Liis Lemsalu Band.

Vaasa parki üles seatud keskuses on kohal ka mitmed spordiklubid, huvikoolid ja ürituse partnerid, kes pakuvad meeleolukaid ja kasulikke tegevusi, mõeldes eeskätt liikumist, tervist ja turvalisust oluliseks pidavatele perekondadele. Turul osalemise soovi korral kirjuta e-postile kaidy@2silda.ee.

Kahe Silla jooksPühapäev tuleb klassikalises võtmes

Pühapäeval kõlab klassikalise, 2001. aastal esimest korda toimunud Jüri Jaansoni kahe silla jooksu start, mille sõudmise kahekordne olümpiahõbe algatas Pärnu jõekallaste korrastamise vajadusele viidates. Eesti veeäärseimal rajal kulgev 10 km pikk distants ootab kaasa lööma nii jooksjaid, käijaid kui kepikõndijaid. Lisaks ajavõtuga distantsile on valikus ajavõtuta võimalus. Uudisena toimuvad koostöös maakonna spordiliiduga esimest korda Pärnumaa meistrivõistlused 10 km maanteejooksus.

Võimalus on osaleda ka virtuaalselt

20. augustist 11. septembrini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt, mis võimaldab osalejal läbida sobiv distants endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas. Kaasa saab teha 3 ja 10 km distantsil. Kõik osalejad saavad vastavalt Kahe Silla jooksu ja/või Õhtujooksu medali.

Virtuaaljooksu osalejad toetavad kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaid ja kodutütreid, panustades läbi noorte isamaalise kasvatuse programmi nende kaitsetahte tugevdamisse. Muu hulgas näeb antud programm ette põhikooliealiste noorte füüsilise tervise tugevdamist: lapsed tegelevad matkamise ja orienteerumisega, õpivad tundma looduses ellujäämise kunsti ning omandavad muid eluks vajalikke oskusi.

Varasemate aastatega võrreldes ei anta toetust eri projektidele ürituste põhiselt, toetusfond koguneb kõikide tänavuste virtuaalürituste vahendite summana. Annetus on mõeldud programmi tarbeks vahendite soetamiseks ja koolituste ja matkade kaasfinantseerimiseks. Heategevuslikud vahendid antakse kaitseliidule üle hooaja lõpus peale 23. oktoobril toimuvat Pärnu Rannajooksu.

INFO JA REGISTREERIMINE

Registreerida saab koduleheküljel SIIN.  Soodsam registreerimisvoor kestab juuli lõpuni.
Tutvu osalustasude ja juhenditega.

Tasuta lastejooksule ja ratastoolisõidule avatakse registreerimine 1. augustil.

Kahe Silla jooks on Kahe Silla klubi kolmikürituse sarja teine etapp. Lisaks kuuluvad sarja aprillis läbitud Luitejooks ja 23. oktoobril toimuv Pärnu Rannajooks. Kolmikürituse arvestuses osalevad kõik, kes on vastavad distantsid läbinud, vaatamata sellele, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale etapile eraldi. 

Pärnu Kahe Silla klubi peatoetaja on Rademar. Teiste seas toetavad sündmust Pärnu Keskus, Estonia Spa Hotels, Craft, Põltsamaa, Farmi, Pärnu Postimees, Tre raadio, Pereauto ja mitmed partnerid avalikust sektorist, teiste seas Pärnu linn ja Pärnumaa omavalitsuste liit.

 

kahe silla jooks