Olümpiamedalisti Jüri Jaansoni poolt 2001. aastal algatatud Kahe Silla jooks toob olenemata east ja vormist septembri esimesel nädalavahetusel Pärnusse liikuma mitu tuhat huvilist. Tegemist on Pärnu Kahe Silla klubi kolmikürituse teise, Rimi Eesti linnajooksude sarja viienda etapiga, mis mõeldud igale pereliikmele.

Kahe Silla jooks

Foto: Elise Saarna

Kahepäevane programm tuleb taaskord tihe: laupäeval on Vana silla esisel Vaasa pargis kavas lastejooksud, ratastoolisõit ja õhtuhämaruses meelelahutuslikus võtmes 3-kilomeetrise distantsiga Pärnu Õhtujooks. Õhtujooksu stardi- ja finišiala kattub järgmise päeva kahe silla jooksuga, ent rada põikab kaunisse rannaparki, mille rada on palistatud küünalde ning valgusefektidega. Kohal on ka erinevad spordiklubid ja -ühendused ning jooksu toetajad, kes ootavad enda pakutavatest teenustest-toodetest osa saama.

Pühapäeval antakse start Eesti veeäärseimale liikumisüritusele – Kahe Silla jooksule –, mis on täpselt 10 kilomeetrit. Muu hulgas viiakse üle mitme aasta jooksu raames läbi Eesti meistrivõistlused maanteejooksus, mis toob suure tõenäosusega kaasa tegema suurema osa riigi jooksuparemikust. Detailse nädalavahetuse programmiga saad tutvuda siin.

Kõiki Kahe Silla jooksu lõpetajaid ootab unikaalne medal, mis on tänavu osa laiemast pildist: ühes Luitejooksu ja hooaega lõpetava Pärnu Rannajooksuga moodustab see ühendatud terviku. Kõik osalejad saavad soovi korral tellida sinimustvalge jooksu sümboolikaga tehnilise spordisärgi, mis on pühendatud Eesti 105. juubelile.

19. augustist 10. septembrini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt, mis võimaldab osalejal läbida sobiv distants endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas. Nagu alati, teeb iga virtuaaljooksul osaleja heateogi: tänavu toetatakse osalustasust erivajadustega Amélie Arulat, kes peab hakkama saama ratastoolis, ent vaatamata kõigele osaleb paljudel liikumisüritustel üle Eesti. Korraldustiimi eesmärk on pärnulannat innustada.

REGISTREERIMINE

Soodsaim registreerimine Kahe Silla jooksu kõikidele disantsidele kestab koduleheküljel 31. maini. Tasuta lastejooksudele ja ratastoolisõidule avatakse registreerimine 1. augustil. Tutvu erinevate distantside juhenditega ja stardimaksudega.


Medalite pildid: Laura Toomesoo