Pärnu aastajooksudRiigi üks vanimaid järjepanu toimunud jooksusarju – Pärnu aastajooksud, mis tänavu peetakse jäneseaasta egiidi all – jõudis pikkade aastate järel vägagi rahvarohke verstapostini: kolmandal ehk viimasel Vallikääru etapil tuli starti 117 kuni 11aastast last ning 1500 meetri pikkusel distantsil sai tulemuse kirja 84 eri vanuses jooksusõpra.

Meeste seas ei leidunud vastast avaetapigi võitnud, ent eelmisest kõrvale jäänud SK Altiuse esindaja Karl Mäele, aeg 4.25,5. Teisena 4.35,1ga lõpetas maakonna üks tugevamaid jooksumehi Martin Tarkpea (Treeningtiim/PPA), kolmandana 4.42,3ga Anu jooksutrennide liige Eero Heinmets.

Nagu kahel esimesel etapil, võidutses naiste seas kindlalt 5.07ga maakonna esijooksja Birgit Pihelgas (Petersport). Teise-kolmandana saabusid omanimelise jooksugrupi liider Anu Piiroja (5.20,7) ja Hopa Fiti liige Helen Janisoo (5.38,2).

„Ilm oli küll jooksmiseks väga hea, ent kuivaga oli ka kruus väga kuiv, mistõttu pidin põlve maha panema,“ tõdes võidumees Mäe, kelle sõnul oli tal tükk tegemist, et peale intsidenti jooksurütm leida. „Lõpuks jõudsin kenasti finišisse,“ muigas Mäe, lubades järgmiselgi etapil jala joonele panna.

„Üritasin pingutada, võin rahule jääda“, rääkis parim naine, Pihelgas, kes jäi siiski eelmise etapi ajale tugevalt alla. „ Siis läbisin sama raja 4.59ga, täna jäi natuke liiga palju mehi rajal ette,“ muigas võitja, kes niisamuti nagu Mäe lubas ülejärgmisel teisipäeval platsis olla.

Esialgsete tulemustega saab tutvuda siin ning meeleoluka galeriiga siin.

Järgmine etapp on kavas 13. juunil Pärnu Surf Centeri juurest muulini ja tagasi. Osalejaid teenindav keskus avatakse kell 18, lastejooksud on kavas alates 18.20-st ja 3 km start antakse 18.45.

Fotod: Elise Saarna