Täna Vallikäärus toimunud Pärnu aastajooksude teisel etapil võidutsesid Enari Tõnström ja Birgit Pihelgas.

Pärnu aastajooksud

Meeste võitja Enari Tõnström (foto Elise Saarna)

1500 meetri distantsil sai tulemuse kirja 70 välejalga, kellest nii mõnigi oli tulnud külla Pärnumaa piiri tagant. Meestest ei saanud keegi vastu juba algusmeetritest korraliku edumaa saavutanud Enari Tõnströmile (KJK Sakala), kelle aeg 4.13,1 tähistab ka uut rajarekordit. Teisena finišeeris sarja mullune võitja Martin Tarkpea (PPA/Treeningtiim), aeg 4.33,3, kolmas oli 4.45,7ga Anu jooksutrennide esindaja Eero Heinmets.

„Oli kiire jooks – selline mõnus sutsakas, kus saab algusest lõpuni täiega panna,“ rääkis võidumees finišis, mööndes, et Vallikääru rada on vahelduv ja tehniline, kus tuleb tähelepanelikult igat sammu seada.

Pärnu aastajooksud

Naiste võitja Birgit Pihelgas (foto Elise Saarna)

Parim naine oli üldarvestuses kuuendaks platseerunud Birgit Pihelgas (Petersport), kes sai kirja 4.58,9. Teise-kolmandana lõpetasid Mirtti Verbitskas (Anu jooksutrennid) ja Helen Janisoo (Hopa Fit), ajad vastavalt 5.43,4 ja 5.47,8.

„Väga mõnus ilm oli ja taas oli siin väga hea joosta,“ rõõmustas avaetapilgi võidurõõmu maitsnud Pihelgas, kes peab hooaja peamiseks eesmärgiks edukat esinemist kodulinnas toimuval kahe silla jooksul.

Enne suuri jooksjaid lippasid mõnesajameetrisel ringil kuni 11aastased lapsed: esmalt panid jala joonele kuni viieaastased poisid-tüdrukud, seejärel startisid eraldi jooksudes vanemad lapsed. Ühtekokku käis ringil 81 noort.

Esialgsete tulemustega saab tutvuda siin ning meeleoluka galeriiga siin.

Viimane etapp Vallikäärus peetakse 30. mail, peale mida kolib sari kolmeks etapiks randa Pärnu Surfcenteri juurde, kust silgatakse muulini ja tagasi kolm kilomeetrit.