4. oktoobril Paide-Türi Rahvajooksuga lõppenud Selver Eesti Linnajooksud 2015 sarja üldvõidu saavutas Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner), kes läbis kokku ligi 117 kilomeetri ajaga 6:24:42. Tšerepannikov edestas teise koha saavutanud Keenia esindajat Ibrahim Mukunga Wachirat ligi kuue minutiga. Keenialase järel sai kolmanda koha Kalev/Cramo korvpalliklubi füsioterapeut Priit Lehismets (Treeningpartner), kes kaotas Wachirale neli minutit. Naistest läbis seitse etappi kõige kiiremini Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 7:33:59, edestades kahekümne minutiga Moonika Pillit (Jooksupartner). Naiste arvestuses saavutas kolmanda koha Jana Treier (Sparta spordiklubi).

Selver Linnajooksude viimasel etapil, 34. Paide-Türi Rahvajooksul osales kokku 3691 jooksjat. Tartu Kevadjooksust võttis osa 2019 rahvasportlast, Rapla Selveri Suurjooksul osales 1345, Narva Energiajooksu lõpetas 4014 osalejat, Eesti Ööjooksust sai osa 6308 ja Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksust 3346 liikumisharrastajat. Linnajooksude rahvarohkeimal etapil, SEB Tallinna Maratoni osales 19 559 inimest.

Kui 2012. aastal osales Eesti Linnajooksudel üle 34 000 liikumisharrastaja, siis sel aastal kaasati jooksuüritustele juba 40 282 liikumishuvilist. Selver Eesti Linnajooksud on suurim liikumisharrastuse sariüritus Baltimaades.

Linnajooksude pikad distantsid ehk Kuldraja läbis 165 jooksjat. Kuldrajal läbiti seitse etappi: Tartu Kevadjooksul (17. mai) 10 km, Rapla Selveri Suurjooksul (7. juuni) 10 km, Narva Energiajooksul (13. juuni) 21,1 km, Eesti Ööjooksul (15. august) 10 km, Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksul (6. september) 10 km, SEB Tallinna Maratonil (13. september) 42,195 km ja Viking Window Paide-Türi Rahvajooksul (4. oktoober) 13,6 km.

Linnajooksude kõigil osavõistlustel osales ühtekokku 192 jooksuharrastajat, keda autasustati Selver Linnajooksud 2015 medaliga. Kõik Kuldraja läbinud jooksjad saavad Nike esinduskauplusest Nike Air Zoom Pegasus 32 jooksujalatsid.

Allikas: Selver Eesti Linnajooksud