Kolmapäeval, 14. oktoobril, peab 50-ndat juubelit Eesti läbi aegade edukaim sõudja ning omanimelise rahvajooksu algataja Jüri Jaanson.

Jaanson, kes hetkel tegutseb Toompeal Reformierakonna fraktsioonis rahvasaadikuna, on endiselt kirglik spordimees ning pole siiani aere ega jooksususse nurka visanud.

Nii kasutab igihaljas spordimees pingelise poliitikategemise vahele tulevaid puhkepause ja vabu päevi endiselt sõudevett ning jooksuradu testides, tehes sportliku elustiili ja jõulise vormiga silmad ette endast poole noorematelegi.

Koduklubi korraldatavatel jooksudel kaasa tahes on algusaastatest alates kuulunud Jaansonile rinnanumber „11“. Nii oli see ka tänavu Kahe Silla jooksul, kus juubilar mahtus maagilise esisaja sisse, kinnitades sellega jätkuvalt oma väga head vormi.

Jaanson on olnud aktiivne kaasarääkija kodulinna arengutes ning paljuski tänu tema eestkõnelemisele ning algatatud Kahe Silla jooksule ja Pärnu Kahe Silla Klubile said korda Pärnu jõekaldad kahe silla vahelisel alal. Nüüd on mees võtnud eesmärgiks, et Pärnu saaks kvaliteetsetele kriteeriumidele vastava sõudeareeni ning seisab hea selle eest, et areng kallasradadel ei seiskuks.

Juubilari on spordisõpradel võimalus õnnitleda 25. oktoobril toimuval Kahe Staadioni jooksul.