1. jaanuaril algas registreerimine sel hooajal Pärnu Kahe Silla klubi poolt korraldatavatele liikumisüritustele. Taas on kavas eriilmelised jooksupeod, mis koonduvad menukaks kolmikürituseks, ent liikuma utsitatakse taas virtuaalseltki. jooks

Luitejooks Luitejooks kui kevadekuulutaja

Liikumishooaja esimesi sündmusi on 21. aprillil Häädemeeste vallas Rannametsa külas toimuv Luitejooks, mis meelitab rahvast üle Eest ning ka piiri tagant.

Avaetapp viib osalejad maalilisi loodusvaateid nautima Eesti kõrgeimate luidete vahele. 8,3-kilomeetrise jooksu ja kõnni kõrval on kavas rahvajooksude programmis ainulaadne jooks koeraga ehk canicross, mis läbitakse 5,4 kilomeetrisel rajal. Lemmikuga saab minna jalutamagi: selleks sobib suurepäraselt pikk rada. Lapsed saavad end proovile panna niisamuti liivaluidete vahel kulgeval mõnesaja meetrisel metsateel.

Jüri Jaansoni kahe silla jooks kutsub Eesti veeäärseimale rajale

2001. aastal esmakordselt toimunud rahvajooksust on enam kui kahe kümnendiga kujunenud kahepäevane liikumisfestival, kust leiavad tervistavaid tegevusi erinevas vanuses ja kehalises vormis huvilised.

Kahe Silla jooksPühapäeval, 1. septembril  siirduvad jooksu- ja käimissõbrad Eesti ühele kaunimale 10 km liikumisrajale: nii lähedal veele ei toimu ükski suurem liikumispidu. Eesti kergejõustikuliiduga koostöös toimuvad taas riigi meistrivõistlused 10 km maanteejooksus.

Kahe Silla jooks on kolmikürituse sarja teine etapp ning kuulub jätkuvalt ka Rimi Eesti Linnajooksude sarja.

Pärnu õhtujooks pakub videvikutunnil põnevaid efekte

Kahe silla jooksu programmi kuuluv Pärnu õhtujooks ootab 31. augustil seiklushimulisi 3 km rajale, kes lisaks füüsilisele pingutusele soovivad veelgi enam kogeda liikumise meelelahutuslikke momente: eriefekte jagub nii stardi- ja finišialale kui rajale.

Pärnu RannajooksPärnu rannajooks kutsub suvepealinna spaapuhkust veetma

Kui Luitejooks on enda kanda võtnud kevad-suvise liikumishooaja avaja tiitli, paneb suvepealinna kuulsa ranna veerel toimuv Rannajooks hooajale väärika punkti. 27. oktoobril toimuva sündmuse kavas on traditsiooniliselt 5 ja 10 km distantsid, mida saab läbida joostes või kõndides, pere noorimate jaoks toimuvad rannastaadionil lastejooksud. See jooks on saanud paljude linnakülaliste jaoks oodatud sündmuseks, sest siis on veelgi enam argumente Pärnusse perepuhkust veetma tulla.

Kolmiküritusel osalejad saavad sügisel kaaluka autasu

Luitejooks, Kahe silla jooks ja Rannajooks moodustavad kolmikürituse sarja, mida saab läbida joostes või käies. Neid innukaid, kes kolm etappi kaasa teevad, premeeritakse Rannajooksu finišis eriti uhke sarja medaliga. Ühtne, soodushinnaga registreerimine kestab veebruari lõpuni, ent sarjas osalemiseks võib igale etapile registreerida eraldiseisvaltki.

Virtuaalürituse programm

Iga klassikalise ürituse programmi kuulub selle virtuaalne sõsargi: osaleja liigub etteantud ajavahemikus seal, kus endale enim meeldib. Igat virtuaalürituse lõpetajat ootab erikujundusega medal, mis saadetakse soovi korral osaleja postkasti. Võrreldes varasemate aastatega saab tänavu etapid läbida väljakutse võtmes: põhimõttel, et liikumiskordade arv on piiramatu, peaasi, et ürituse minimaalne distants täis tuleb.

Virtuaalürituste ajakava:
Virtuaalne talvine välja kutse – 1.-29.02
Luitejooks – 1.-30.04
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 15.08-15.09
Pärnu Rannajooks – 1.-31.10

REGISTREERIMNE

Füüsilistele liikumisüritustele saab end kirja panna eri voorudes põhimõttel, mida lähemale jõuab üritus, seda kallimad on starditasud. Sestap tasub varakult kuupäevad kalendrisse märkida ja registreerida. Registreerida saad siin.

Fotod: Kairi Lumberg