Juba viiendat aastat toimub Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu eelpäeval Pärnumaa Rahvasporditurg, mis on suunatud kõikidele spordihuvilistele, kes soovivad värsket treeninginfot, soetada kvaliteetset spordikaupa ning saada osa spordiklubide põnevatest näidistreeningutest. Samal ajal toimuvad ka Kahe Silla lastejooksud, kujundades sportlikust laupäevast mõnusalt perekeskse päeva.

Käesolev aasta toob kaasa uudsust ja värskust, kuna sündmus toimub uues asukohas, Endla teatri ees  Vaasa pargis.

Nagu varasematelgi aastatel on turul esindatud mitmed erinevad spordiklubid ja huvialakoolid. Nii näiteks on väljas Pärnu Sõudeklubi, Spa&Sport Spordiklubi, Tantsukool JJ-Street, Pärnu Taekwondo klubi, Tantsukool WAF Dance, Pärnu Karateklubi Corpore, Pärnu Kesklinna Tennisekool, Karateklubi Zen, Spordiklubi MyFitness ja Castor Squashiklubi. Päeva jooksul toimuvad mitmed põnevad esinemised, näidistreeningud ning nii mõneski saab huviline ise kaasa lüüa.

Mitmekülgse väljapanekuga on kohal näiteks Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja, kes sai sel suvel endale uue nime ja uue näo – PERNOVA. See on nimi, mis toob kokku ajaloolise Pernau ja uudse ehk nova. PERNOVA kutsub kõiki turule kaema, kuidas muinasjutulised meisterdajad, imelised leiutajad uudistavad loodusmaailmas, katsetavad käsitöös ning proovivad motokrossi. Kaasa lööma on oodatud nii eelkooliealised, algklassiõpilased kui ka juba suuremad – tegevust jätkub kõigile.

Nagu mullugi on huvilistel võimalik soetada soodsalt kvaliteetset treening- ja võistlusvarustust ning selle eest kannavad hoolt peatoetaja Salomon, Craft, Rademar, ILUUM ja Frida spordi- ja vabaaja mütsid.

Lisaks on turul  esindatud Kuup3, Mai Apteek, teater Endla ja Zontad ning Workout Shop.  Kuup3 telgist saad osta endale Kahe Silla jooksu logoga juubelisärgi. Mai Apteegi boksis saad oma tervislikku seisundit hinnata, tehes erinevaid terviseteste ning Endla teater üllatab teatripiletite soodusmüügiga.

Paralleelselt turuga toimuvad lastejooksud, kus noored spordihuvilised saavad oma võimeid proovile panna. Lastejooksud stardivad kell 11.00, kuid kindlasti tasub juba varem kohale tulla, sest kell 10.15 asub vahva Kalevi Draakon lastega ühiselt rada testima. Lastejooksude kohta loe lähemalt siit.

TurgTurgTurg