Pärnus eeloleval nädalavahetusel, 5.-6. septembril, toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks jätkab viienda etapina Selver Eesti Linnajooksude sarja. 15ndat juubelit tähistav rahvajooks toob starti mitu tuhat spordisõpra, sealhulgas Eesti jooksjate paremiku ning tugevad külalised piiri tagant.

Praeguseks on end pühapäevaseks jooksuks üles andnud äsja Pekingis toimunud maailmameistrivõistlustel 20. kohaga olümpiapääsme lunastanud Roman Fosti, 1500 meetris Eesti rekordit valdav Tiidrek Nurme, Allar Lamp, Kaur Kivistik, Läti kiireim keskmaamees Valerijs Ĺ˝olnerovics jpt tugevad tegijad. Õrnema soo favoriidiks on mullust võitu kaitsma tulev maailma üks tugevaimaid naismaratoonareid, hetkel New York’i maratoniks vormi lihviv, lätlanna Jelena Prokopcuka.

„Vaadates startijate nimekirja ja tippude huvi, saab taas tõdeda, et Kahe Silla jooksust kujuneb ka tänavu Eestis kõige tihedama konkurentsiga rahvajooks“, märkis peakorraldaja Vahur Mäe. „Tippude, aga ka tugevate harrastajate meele teeb kahtlemata rõõmsaks rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAF’i tunnustusega rajapass, millega trass on nüüd täpselt 10 kilomeetrit ja see annab võimaluse rekordite fikseerimiseks ning aegade võrdluseks“, lisas korraldaja.

Lisaks jooksule oodatakse rajale ka tuhatkond käijat-kepikõndijat, kes saavad esmakordselt valida ajavõtuga ja ajavõtuta distantsi vahel. Kaasatud on erivajadustega inimesedki, sest ratastoolisõidust on saanud traditsioon, mis toonud alati rajale pea paarkümmend huvilist. Kõiki lõbujanuseid ootab 6. septembril Endla Kostüümidraama, mis nagu nimigi ütleb, ootab kostümeeritult rajale neid, kelle jaoks aeg ja koht tähtsad pole. Stardi eel annab Ĺľürii punasel vaibal end näitavatele osalejatele hinnangu ning parimat kostüümi omanikku premeerib teater uue hooaja esietenduste priipääsmega. Teatri 105nda hooaja avamine kulmineerub parimate autasustamisele järgneva kontsertetendusega.

Sportlikku tegevust jagub hulganisti laupäevalgi, sest siis toimuvad ligi tuhande osalejaga Draakoni lastejooksud. Starti oodatakse kuni 11-aastaseid poisse-tüdrukuid, kes lähevad rajale ajavahemikus kell 11 kuni 13.15.  Samas kihab Vaasa park erinevate spordiklubide ja -koolide messitelkidest, sest Pärnumaa rahvasporditurg pakub noortele sobivaid valikuid uute spordialade ja -klubide leidmiseks.

Lisainfo www.2silda.ee. Soodsam registreerimine kestab kodulehel ja Pärnu Keskuse infoletis kuni 4.09.2015 kell 17.00. Võistluspäeval toimub registreerimine kohapeal kell 10.00-11.45.