Vaatama spordipäeva alguses valitsenud heitlikele ilmaoludele tõid Kahe Silla lastejooksud starti 809 noort spordisõpra.

Uuendusena toimusid jooksud käesoleval aastal Endla teatri ees Vaasa pargis. Noortel oli ainulaadne võimalus kogeda tõelist suurvõistluse atmosfääri, kuna lasteraja stardi- ja finišisirge kattus homme toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga.  Kuni 5. aastased lapsed läbisid ligi 300 meetri pikkuse distantsi ning 6-11. aastased ca 500 meetrise ringi ümber Vaasa pargi.

Enne rajale minekut said kõik oma lihased ja liigesed mõnusalt soojaks võimelda MyFitnessi vahva treeneri Marge Rulli kaasabil. Stardiaega oodates veetsid mudilased meeleolukalt aega koos Kalevi draakoniga ning uudistasid Pärnumaa spordiklubide treeningvõimalusi.

Lisaks ootas kõiki lõpetajaid uhke diplom, magus suutäis peatoetajalt Kalevilt ning värskendav jook Sakult. Alates 4-5 vanuserühmade esikolmikuid autasustati võistluskeskuse laval, kus tunnustust oli üle andmas jooksu algataja Jüri Jaanson.

Vaasa pargis leidus huvitavat ja mitmekülgset tegevust aga oluliselt enam. Samaaegselt lastejooksudega toimunud Pärnumaa rahvasporditurul olid oma tegemisi tutvustamas mitmed Pärnumaa spordiklubid ja -koolid. Nii näiteks said huvilised oma oskuseid ja võimeid proovile panna Pärnu Sõudeklubi ergomeetritelgis ning elada kaasa Spordiklubi Karateklubi Zen  ja Corpore, Pärnu Taekwondo klubi,  Tantsukooli JJ-Street, Pärnu Taekwondo klubi, Tantsukool WAF Dance, ning  Pernova vaatemängulistele etteastetele, kus nii mõneski sai ise kaasa lüüa.

Sporditurul toimetasid veel Spa&Sport Spordiklubi, Pärnu Kesklinna Tennisekool, Spordiklubi MyFitness, Mai Apteek, teater Endla, Zontad, Workout Shop, Salomon, Craft Rademar ning Frida spordi- ja vabaaja mütsid.

Meeleolukas spordipäev oli suurepärane sissejuhatuseks homme, 6. septembril,  toimuvale Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule. Starti oodatakse ca 3000 osalejat. Võistluste otseülekanne on eetris kell 11-15 Pärnu Kahe Silla Klubi koduleheküljel, Pärmu Postimehe ja Postimehe veebis.