Rannajooks

Osalejad 2019. aasta rajalt. Foto Viktor Tund.

Pühapäeval, 24. oktoobril kontaktsena toimuv Pärnu Rannajooks toob liikumist nautima muljet avaldava arvu jooksusõpra üle Eesti.

Rannajooks on kolmikürituse sarja viimane etapp, võttes sümboolselt kokku Pärnumaa jooksuhooaja. Ühtlasi kuulub üritus enam kui 20 eri spordiala osavõistlusest koosnevasse Pärnumaa rahvaspordisarja, mida veab eest Pärnumaa spordiliit.

Hetkeseisuga on kirja pannud ligemale 750 huvilist, kelle seas on 500 jooksjat, ligikaudu 150 käijat-kepikõndijat ja enam kui 200 Lotte lastejooksudest osavõtjat. Nii meeste kui naiste arvestuses plaanib starti tulla suur osa maakonna jooksuparemikust.

Distantsivalikus on 10 km ja 5 km, mida saab joosta ja käia ajavõtuga või ajavõtuta. Rannajooks on oma nime vääriline, sest rada kulgeb peamiselt keskranna ja suurte parkide piirkonnas: distantsile jäävad rannapark, promenaad ja mitmed vaatamisväärsused eesotsas legendaarse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaa projekteeritud kunagise mudaravila ning rannahotelliga.

Lotte lastejooksudele on oodatud kuni 11aastased jooksusõbrad. Kohapeal lõbustavad lapsi Leiutajateküla spordikass Mati ja koeratüdruk Lotte. Lastejooksude osalejate arv on piiratud, starti lubatakse 250 jooksusõpra.

Kõik 5 ja 10 km lõpetajad saavad finišeerides kaela uhke medali. Virtuaalse luitejooksu ja kahe silla jooksu läbijad saavad teisegi – kolmikürituse – medali. Kuna füüsiline üritus toimub, selgitatakse sealsamas sarja võitja, mis eeldab, et virtuaalsetel jooksudel on osaluskord kirja saadud.

Võistluskeskuses Pärnu Rannastaadionil asuvad stardi- ja finišiala koos toetavate teenustega. Tulenevalt koroonapiirangutest kontrollitakse staadioniväravas kõiki osalejaid, pealtvaatajaid ja lastejooksudel osalejate täiskasvanuid saatjaid. Sealsamas on võimalik anda koroonaproovi. Loe lähemalt siin.

„Panen südamele, et starti tuldaks üksnes hea enesetunde ja tervena. Koroonaviirus levib taas väga hoogsalt, ja ehkki kontrollime põhjalikult iga osaleja tausta, soovime riskid miinimumini viia,“ märkis jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.

Stardid:
Kell 11.00 Lotte lastejooksud
Kell 13.00 Jooks, käimine/kepikõnd 10 km
Kell 13.20 Jooks, käimine/kepikõnd 5 km

REGISTREERIMINE
Eelregistreerimine kõikidele kontaktse Rannajooksu distantsidele kestab 20. oktoobrini www.2silda.ee/reg.
Ürituse päeval on võimalik kirja panna tasudes sularahas kohapeal. Pühapäeval starditoimingute eelse aja kokku hoidmise ja osalejate hajutamise eesmärgil töötab päev varem kell 12-18 jooksu koostööpartneri Pärnu Keskuse esimesel korrusel Selveri toidupoe vastas Rannajooksu võistluskeskus, kust saab isiklikud stardimaterjalid välja võtta.

18.-31. oktoobrini saab 5 ja 10 km distantse läbida ka VIRTUAALSENA. Virtuaaljooksu osalejad panustavad osa stardimaksust heategevusse. Tänavu toetatakse Pärnu Päikese Kooli, kes plaanib toetuse abil kaasrahastada kolmerattalise jalgratta soetamist. Virtuaaljooksule saab kirja panna kuni 31. oktoobrini kl 18.

rannajooks