38. korda toimuva Pärnu aastajooksude sarja teisel etapil võidutsesid taas Martin Tarkpea ja Egle-Eliise Kurg, edestades lähimaid rivaale veenva eduga.

Vaatamata kõledale ja tuulisele ilmale – tajutav õhutemperatuur oli napilt kraadiklaasi plusspoolel – mõõtis Vallikäärus radu 128 eri vanuses liikumissõpra: seda on kaheksa võrra avaetapist enam. Meeste seas läks 1500 meetri distantsi stardist kõige nobedamalt teele Tarkpea (Treeningtiim), järgnemas, nagu esimesel korralgi, Jaanus Mäe (Treenitus) ning teised Pärnumaa välejalad.

Foto: Elise Saarna

Peale avakolmandikku lähimate jälitajate ees turvalise edu sisse saanud Tarkpea kindlustas võidu tulemusega 4.31,7. Talle järgnesid alla 23aastaste vanuseklassi kuuluv Kenneth Koort (Pärnu Kalevi tenniseklubi) ning Mäe 4.44,4ga.

Naiste seas võidutses taas nooruke jalgpallur Kurg, kes sai ajaks 5.32,9, edestades 5,36,5 kirja saanud Mirtti Verbitskast Anu jooksutrennidest. Kolmandaks platseerus avaetapilgi sama koha taganud Kätlin Maiste (Anu jooksutrennid), aeg 5.39,9.

„Igapäevaselt mängin jalgpalli, jooksmisega ma eraldi ei tegelegi,“ rääkis Kurg, kes enda sõnutsi polnud teist etappi võites ülemäära üllatunud.

Enne põhijooksu silkasid ajaloolises paigas kõige nooremad: kuni viieaastased poisid ja tüdrukud läksid teele legendaarse linnaarhitekti Olev Siinmaa kuju eest, kuue- kuni 11aastased nautisid jooksu ligemale poolekilomeetrisel rajal. Mõlema grupi peale tegi kaasa 63 tulevikulootust.

Teise etapi tulemustega saab tutvuda siin. Kolmas, ühtlasi viimane Vallikääru etapp  joostakse 31. mail, seejärel kolib sari Aloha surfiklubi ette Pärnu randa.

Kõik osalejad, sõltumata distantsist ja vanusest, kes läbivad üheksast vähemalt kuus etappi, teenivad oma auhinnakappi tiigriaasta motiiviga medali. Suure jooksu parimaid autasustatakse hooaja lõpus. Arvestuses osalemiseks tuleb igas asupaigas kaasa teha vähemalt üks osavõistlus, peale selle arvestatakse sarja peale kokku kolme parema osavõistluse resultaadid kohapunktide alusel – mida vähem punkte, seda kõrge koht.

Peakohtunik Priit Neeme kommentaar

aastajooksud

Foto: Elise Saarna

Teine etapp ei toonud suurt osalejate huvi ja arvu kasvu, aga kvaliteedilt astusime sammu edasi. Ka sel korral puhus tugev tuul, aga okstel olid nüüd lehed ja see pehmendas veidi olukorda.

Meeste  parim oli taas Martin Tarkpea  ajaga 4.31,7, see tähendas, et aeg paranes 5 sekundi võrra. Üllatas 22aastane Kenneth Koort teise kohaga ja 8 sekundilise kaotusega. Mäletame, et Kenneth jooksis 10 aastat tagasi, 12aastase poisina I Võidupüha maratonil 21 km ajaga 1:45 min ja sai eriauhinna. Järgmisel aastal, 13aastasena jooksis juba eriloaga 42 km ajaga 3:50.45. Seejärel nii noorte osalemine maratonil peatati. Kokku jooksis neli meest aja alla 5 min, mis on poole rohkem esimesest jooksust.

Naiste esikolmik oli sama, mis esimeselgi etapil, aga võitja Egle-Eliise Kurg edestas Mirtti Verbitskast ainult 4 sekundiga. Ta  jooksis 3 tundi varem Rannastaadionil maakonna koolinoorte võistlustel 800 m ajaga 2.38, sellest siis kerge väsimus.

Mis saab Vallikääru kolmandal etapil? Loodame, et jooksjate arv kasvab ja ajad  paranevad veelgi. Loodame, et Vallikääru jooksuradu tulevad  proovima kolm meie tippu. Hiljuti järjekordselt ümber Viljandi järve jooksu võitnud Roman Fosti, Helsingis uue Pärnumaa rekordi 21 km distantsil püstitanud Karl Mäe (1:09.30) ja Birgit Pihelgas, kes oli Helsingis 5 km jooksus kolmas.