Aastajooksud

Foto: Elise Saarna

Eile algas Pärnu Vallikäärus Pärnu aastajooksude 38. hooaeg, mis pühendatud tiigriaastale. Üheksast etapist koosneva sarja esimese osavõistluse võitsid Martin Tarkpea ja Egle-Eliise Kurg.

Soolojooksu teinud Tarkpeal (Treeningtiim) kulus Vallikäärus ja selle ümbruses kulgenud 1500-meetrise distantsi läbimiseks 4.36,5. Ligemale pool võistlusmaast temaga koos püsinud Jaanus Mäe (Treenitus) pidi kiire alguse tõttu lõivu maksma, lõpetades ajaga 4.48,6 teisena. Kolmandaks platseerus 5.00,3ga Kenneth Koort (Pärnu ühisgümnaasium).

„Aastajooksu tunne tuli sisse küll: üht-teist oli vanast ajast kaasa tulnud, meeldisid uuendused, näiteks uus rada,“ rääkis Tarkpea, kes peab sarjast osalemist tähtsaks. „Kui konkurents olnuks tugevam, ehk oleks paremagi aja saanud. Praegu valmistus Raplas toimuvateks 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlusteks“, avaldas treener Ralf Lipu treeningplaani järgi harjutav politseiniku ametit pidav võidumees.

Naistest oli kiireim täna 15aastaseks saav Egle-Eliise Kurg (5.38,3), kellele järgnesid Mirtti Verbitskas (5.46,5) ja Kätlin Maiste (5.57,0) Anu jooksutrennidest.

Kokku sai põhidistantsil tulemuse kirja 67 osavõtjat, lastejooksudel lippas 53 tulevikulootust.

Jooksu finišiprotokolliga saab tutvuda siin. Need, kes läbivad üheksast etapist kuus, saavad unikaalse tiigrimotiiviga medali. Aastajooksule saab kirja panna iga etapi eel korraldaja veebilehel või võistluspäeval kohapeal.

Sellest aastast korraldab sarja Pärnu Kahe Silla klubi, kes võttis projekti eestvedamise üle Pärnu klubilt „Tervisesport“. Ühtlasi kuulub üritus maakonna spordiliidu poolt veetava „Pärnumaa Liigub“ sarja.

Sarja teine etapp on kavas ülejärgmisel teisipäeval, 17. mail taas Vallikäärus.


Peakohtunik Priit Neeme võtab esimese etapi kokku järgmiselt

aastajooksud

Foto: Elise Saarna

Uus hooaeg, uus rada.
Et 38. hooaeg toob muudatusi, oli ju teada, aga ikka huvitav, kuidas uus rada vastu võetakse. Loomulikult oli neid, kes kohe teatasid, meie asfaltil ei jookse, aga kes jooksid, ei kahetsenud, olevat vahelduseks päris huvitav. Niidus oli alati esimesel etapil huvitav jälgida, mitu meest jookseb aja alla viie minuti? Selgus, et möödunud aastal suutsid seda kaks meest ja ka sel aastal kaks. Siiski tundus, et Vallikäärus oli rada veidi kiirem. Et esimese etapi võitis Martin Tarkpea, polnud üllatus, aga naiste parim, 15 aastane Egle-Eliise Kurg edestas kindlalt möödunudaastast võitjat Mirtti Verbitskast, see oli meeldiv üllatus. Esimene jooks oli sisseelamiseks paljudele. Võistlejad alles
hakkavad kohanema uue rajaga, ka rajakohtunikud pidid kiiresti ühest kohast teise liikuma, järgmisel jooksul läheb see kindlasti libedamalt. Tüdruku-poisid peavad harjuma, et neile aega ei võeta, mõnele sai selgeks, et kepikõndi ei ole ega tule. Mõnele lapsevanemale oli meeldiv kogemus, et poeg edestas esmakordselt isa. Üllatavalt vähe osales Anu Jooksuklubi liikmeid. Esimene jooks läks korda, nii arvasid jooksjad, olgugi, et nii jahedat jooksuilma ei mäleta.
Küll kasvab ka osalejate arv!