Pärnu aastajooksudAastajooksude sari hakkab otsi kokku tõmbama: täna oli Raeküla männikus kaheksas etapp, millest sai osa 160 eri vanuses liikumishuvilist.

Tänavu idamaade kalendris jäneseaastale pühendatud sarja eelviimase etapi võitis Tallinna maratoni edukat läbimist oma suurimaks eesmärgiks pidav Martin Tarkpea (Treeningtiim/PPA), kes sai 5000 meetril kirja 17.11,4. Veteranieas spordimehele järgnesid Avo Taats (Anu jooksutrennid) ja mitmekordne aerutamismeister Kevin Poljans (17.33,1), ajad vastavalt 17.21,6 ja 17.33,1.

„Pingutasin täpselt nii palju, et võita,“ rääkis politseinikuna igapäevast leiba teeniv Tarkpea, kelle sõnul valmistub ta innukalt pealinna maratoniks.
„Seetõttu pole praegu kiirustki, sest kogu töö käib 10. septembril hea esinemise nimel: plaanin maratoni 2 tunni ja 40 minutiga läbida,“ avaldas võhmamees, kelle senine parim on kolm minutit kehvem.

Naiste seas pani taas jala joonele eelmisel korral eemale jäänud omanimelise jooksugrupi eestvedaja Anu Piiroja, finišeerides 19.16,3ga. Talle järgnesid tema hoolealune Mirtti Verbitskas (19.58,1) ja Hopa Fiti esindaja Helen Janisoo (20.12,8).

„Mõtlesin, et vaatamata äsja Tallinna Ironmani lõpetanuna tulen ja proovin,“ muljetas Piiroja, kelle arvates läks paremini, kui esialgne enesetunne lubas.
„Vahepeal tundsin, et täitsa jooksen, aga jalad on küll haiged,“ ütles Pärnumaa üks parimaid naisjooksjaid.

Esialgse lõpuprotokolliga saab tutvuda siin.  Elise Saarna pildigaleriid näeb siin. Ülejärgmisel teisipäeval, 22. augustil on sealsamas kavas hooaja viimane etapp. Peale jooksu jagatakse kõigile vähemalt kuus etappi läbinuile välja medaleid ning autasustatakse parimaid.

Fotod: Elise Saarna