Kahe Silla jooksOlümpiamedalisti Jüri Jaansoni algatatud kahe silla jooksuni jääb veidi enam kui kuu ja suvepealinna suurimale liikumispeole saab soodsamalt kirja panna juuli lõpuni!

Tänavune jooks pakub 2.-3. septembrini taas tegevust kogu perele, sest kahepäevase liikumisürituse programm on rikkalik: laupäeval on kavas lastejooksud, erivajadustega inimestele mõeldes ratastoolisõit ning kolmekilomeetrise distantsiga Pärnu õhtujooks, pühapäeval kell 12 kõlab start klassikalise kümne kilomeetri distantsile, mida saab läbida nii joostes kui käies. Ühes sellega peetakse üle aastate Pärnus ka Eesti meistrivõistlused maanteejooksus ning selgitatakse taas maakonna parimad.

Mõlemal päeval on kesklinna Vaasa parki planeeritud mitmekesised tegevused, sest kohale tulevad jooksu partnerid – spordiklubid ja sponsorid –, kes oma pakutavat eksponeerivad. Õhtujooksu stardi eel, laupäeval kell 19.45 tervitab osalejaid ja pealtvaatajaid tasuta kontserdiga Sütevaka kooli noortebänd Bella.

Nädalavahetuse programmiga saab tutvuda siin.

Unikaane medal ja sinimustvalge jooksusärk

Kahe Silla jooks - medalTähistamaks Pärnus Eesti Vabariigi väljakuulutamise 105. aastat, saavad kõik huvilised soetada jooksu sümboolikaga sinimustvalge jooksusärgi, mis sobib suurepäraselt liikumisrajale ja kasutamiseks vabal ajal. Unikaalse T-särgi tellimuse vormistamise kohta saab täpsemalt lugeda siin.

Nagu ikka, on tunnustatud liikumisürituse krooniks unikaalsed medalid, mida lõpetajatele finišijoonel jagatakse. Kui õhtujooksu medal on inspireeritud salapärast ja pimeda aja sümbolitest, siis kahe silla jooksu oma jutustab teist lugu: kuna jooks kuulub kolmikürituse sarja, moodustab see Luitejooksu ja Pärnu Rannajooksu medalitega kauni ühendatud kollektsiooni, ent on ka eraldiseisvalt põnev trofee.

Ühistreeningud

Koostöös Pärnumaa jooksuentusiasti, omanimelise treeninggrupi eestvedaja Anu Piirojaga viiakse taas läbi ühistreeningud. Üks neist on kavas 23. augustil kell 18 lähtega kesklinna silla kõrvalt, teine jooksu eelpäeval kell 16 kogunemisega Vaasa pargis.

Uue kesklinna silla ehitus muudab veidi rada

Kuna Pärnus läks lahti aastakümneid oodatud kesklinna kolmanda silla ehitus, huvitab osalejaid, kuidas mõjutab suurarendus jooksu. Koostöös Pärnu linnavalitsuse ja silla ehitaja esindajatega lepiti kokku, et jooksu ajaks tagatakse mõlemal pool kaldal ehitustegevuse tsoonides jooksjatele ligipääs. Ühtlasi on selge, et päris tavapärases võtmes – üksnes Jaansoni kallasrajalt – rada ei kulge, vaid juhatab osalejad ehitustandrilt kõrvale põigates mööda.

„Ootame ehitajalt infot, millal võime rada mõõdistama asuda, et see oleks traditsiooniliselt 10 kilomeetrit pikk ning võimaldaks osalejatel varasemaid aegu võrrelda,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnul väikesed muudatused suurt pilti ei mõjuta.

Virtuaaljooksud ootavad taas kaasa löömaKahe Silla jooksu särk

19. augustist 10. septembrini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt, mis võimaldab osalejal läbida sobiv distants endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas. Nagu alati, teeb iga virtuaaljooksul osaleja heateogi: tänavu toetatakse osalustasust erivajadustega Amélie Arulat, kes peab hakkama saama ratastoolis, ent vaatamata kõigele osaleb paljudel liikumisüritustel üle Eesti. Korraldustiimi eesmärk on pärnulannat innustada.

Registreerimine

Soodsam registreerimine Kahe Silla jooksu kõikidele distantsidele kestab koduleheküljel 31. juulini. Tasuta lastejooksudele ja ratastoolisõidule avatakse registreerimine 1. augustil. 
Tutvu erinevate distantside juhenditega ja stardimaksudega.