Peatselt algava uue kooliaasta puhul on paslik (taas)rääkida tervisespordist ja koossportimisest. 6. septembril toimub Pärnus liikumisharrastuse seminar innustamaks liikumise ja trenni osas kõhklevaid inimesi esimestele sammudele ja juba liikuvaid inimesi jätkama ning täiustama enda ja oma pere tervislikku eluviisi. Külla kutsuvad, mõtteid ja ideid jagavad Raio Piiroja, Margus Konnula, Maris Kajari, Kaire Külaots ja Roman Fosti.

Loomeinimesena tuntud Margus Konnula aka Contra on ka aktiivne harrastussportlane, kes otsib ja leiab Eestimaal omanäolisi spordisündmusi. Pärnusse tuleb ta seminaril jagama mõtteid, kuidas leida aega sportimiseks pere kõrvalt. Margusele meeldib matemaatika, seega on ta enda teema sissejuhatuseks sõnanud: „Kui kasutada lihtsaimat matemaatikat, võib vabalt tunduda, et sportimiseks kulutatud aeg on raisatud millegi olulisema arvelt. Õnneks kehtivad tegelikkuses hoopis keerulisemad võrrandid.“

Marguse teemale lisab seminaril mõtteid Raio Piiroja, kes arutleb selle üle, kuidas üldse leida endas sisemine motivatsioon liikumiseks ning kuidas liikuda tervislikult ja endast hoolivalt. Endisel jalgpalluril, nüüdsel kutselisel kaluril ja aktiivsel harrastussportlasel jagub näiteid nii profikarjäärile kui harrastussportimisele tuginedes.

Maris Kajari on oma energilisusega innustanud paljusid alustama ja jätkama aktiivset eluviisi. Tiheda graafikuga rühmatreeningute ja personaaltreeneri tööd pigem hobiks pidav Maris kõneleb Pärnus endale südamelähedasel teemal – kvaliteetaeg perega. End seminari teemade lainele viimiseks soovitab Maris osalejatel mõelda paarile küsimusele: Kas lapsi peaks üldse arvuti/nutitelefoni juurest ära ajama? Miks on liikumine inimesele/lapsele sama vajalik, nagu õhk, vesi ja toit? Mida vajab laps rohkem – uut telefoni/arvutit või vanemate tähelepanu? Mis on sinu lapse lemmikvärv, -tegevus, -mäng?

Psühholoogina töötav ning kergejõustiku treenerina tegelev Kaire Külaots on õige inimene arutlemaks spordi ja võistlushimu teemal. Kaire räägib seminaril sellest, kuidas selgitada noortele, et võit ei ole spordi juures olulisim. Teema sissejuhatuseks viitab Kaire tuntud kirjaniku Daniel Golemani mõttele: „Nii motiiv kui  emotsioon pärinevad ühest ladinakeelsest tüvest (motere), mis on “liikuma”. Emotsioon on see, mis paneb meid liikuma, oma eesmärkide poole püüdlema; emotsioonid toidavad meie motivatsiooni ja motiivid omakorda juhivad meie mõtlemist ja vormivad tegevust.“

Seminaripäeva õhtul saavad huvilised koos Roman Fostiga Jaansoni rajal joosta ning teha soojendust järgmisel päeval toimuvaks Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksuks.

Liikumisharrastuse seminar on osa sportlikust nädalavahetusest – 6. septembril toimuvad Pärnus Martensi platsil lastejooksud ja rahvasporditurg, 7. septembril toimub Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja käimisretk.

Lisainfo ja registreerimine kodulehel SIIN.

Täiendav info:
Riina Altpere
e-mail: riina@2silda.ee
telefon: +372 5395 1362