Koostöös Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga avab Endla Teater 7. septembril oma uue hooaja ning kutsub kõiki spordi kõrvalt kultuuri nautima. 104. hooaeg toob Endlasse uusi näitlejaid ning põnevaid lavastusi.

Sellel aastal toimub Kahe Silla jooksu raames Endla Kostüümidraama, kostüümijooks. Eestvõtmise eesmärgiks on lisada jooksule meeleolukust ja atraktiivsust kostümeeritud jooksjate näol. Kostümeeritult oodatakse osalema nii Kahe Silla jooksul, kepikõnnil kui ka ratastoolisõidul osalejaid. Parim kostüüm saab kutse kõikidele Endla teatri järgmise hooaja esietendustele.

Kostüümidraama tarbeks valmisid Kahe Silla klubi ja Endla teatri ühise projektina fotoseeriad kostümeeritud viiest Pärnu sportlasest ja viiest Endla teatri näitlejast. Projektis lõid sportlastest kaasa jooksu algataja Jüri Jaanson, sõudja Kaisa Pajusalu, jalgpallur Kairi Himanen, sõudja Allar Raja, elujooksja Kristjan Puusild ning näitlejatest Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Kaili Viidas, Piirt Loog ja Sepo Seeman. Pildistamisi lavastas näitleja Kaili Viidas, pildistas ja fotosid töötles Terina Tikka, stilistina aitas kaasa teatri peakunstnik Liina Unt ja grimmi tegi Sirle Teeäär.

Kairi HimanenFotod on alates 5. augustist huvilistele uudistamiseks üleval Pärnus Rüütli platsil, Endla teatri juures ning Rannapargis.

Lisaks tervitab teater nii lastejooksu kui ka põhijooksu päeval väikesi ja suuri spordisõpru teatrilaulude kontsertidega. Lastelaulude kontsert tuleb Endla lastelavastuste tegelaste poolt esitusele 6. ja 7. septembril.  Kontserdi juht on Priit Loog ning üles astuvad Lii Tedre, Ireen Kennik, Tambet Seling, Karin Tammaru, Kaili Viidas, Sepo Seeman ning putukad lavastusest „Põrrr…!!!!.

Teatrilaulude kontserdil kuuleb hitte lavastustest “Viimane kauboi”, “Boyband” ja “Testosteroon”. Koit Toome kõrval tulevad lavale Endla teatri laulvad näitlejad Kadri Adamson, Karin Tammaru, Carmen Mikiver, Sepo Seeman, Tambet Seling, Ago Anderson, Priit Loog, Bert Raudsep, Sten Karpov ning bänd Viimane Kauboi.Priit Loog

Kõigil huvilistel on võimalik tutvuma tulla ka teatrimaja lavataguse eluga. Teatrimaja ekskursioone viivad läbi Endla teatri näitlejad.  Kostüümilao juures toimub kostüümide laenutus kostüümijooksu jaoks kuid välja on pandud ka valik kaunitest teatrikostüümidest, mida saavad kõik soovijad endale selga proovida.

6.-7. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust  on taaskord kujunemas tervet nädalavahetust hõlmavaks spordipeoks, pakkudest tegevust kogu perele. 6. septembril toimuvad Martensi väljakul Kahe Silla lastejooksud ja Pärnumaa Rahvasporditurg ning Pärnu Keskraamatukogus liikumisharrastuse seminar. 7. septembril sportliku nädalavahetuse finaalina antakse kell 12.00 start Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule, käimisretkele ning ratastoolisõidule. Kuna valminud on uus ja moodne Jaansoni kallasrada, läbitakse jooks tänavu uuenenud rajal. Jooksudistants on nüüdsest 9,86km, pakkudes kuhjaga emotsioone ja meelelahutust.