2018. aastal kuulub Selver Eesti Linnajooksude sarja üheksa jooksusündmust:

Kahe Silla jooksSuurjooks ümber Viljandi järve – 1. mai
Kuressaare Linnajooks – 5. mai
Rapla Selveri Suurjooks – 27. mai
Narva Energiajooks – 9. juuni
Viking Line Eesti Ööjooks – 18. august
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 2. september
Tallinna Maraton –  8.-9. september
Tartu Linnamaraton – 6. oktoober
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – 7. oktoober

Selver Eesti Linnajooksude sarjas on 2018. aastal kavas mitmed uuendused, mis teevad sarja mitmekesisemaks ja osalejate arvesseminemise hõlpsamaks ka neile, kellel näiteks maratoni läbimine üle jõu käiks. Korraldajate eesmärgiks on Eesti juubeliaastal liikuma panna esmakordselt üle 50 000 harrastaja.

Linnajooksude raames selgitatakse välja paremusjärjestus „100+ rajal“. 100+ arvestuses tuleb koguda vabalt valitud osavõistlustel kokku 100 või enam kilomeetrit. Kuivõrd Linnajooksude sarja kuulub nüüdsest üheksa jooksuvõistlust, muutub ka 100 kilomeetri kogumine sarjas kergemaks.  Osaledes kõigi üheksa võistluse pikimatel distantsidel on võimalik aasta jooksul läbida maksimaalselt 182 km, mis on peaaegu kaks korda suurem number, kui 100+ rajal arvesse minemiseks tarvis. 

Uute etappide lisandumine ja Linnajooksude sarja geograafia laienemine kergendab ka sarjas kaasa löövate jooksjate valikuid. Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil üheksal osavõistlusel ajavõtuga distantsil osaluskorra kirja saanud jooksjaid, nagu ka 100+ arvestusse läinud võistlejaid, unikaalse Eesti 100 motiiviga medaliga ning auhindadega toetajatelt. Esmakordselt on lisaks 100+ raja läbijatele ka kõigil üheksal osavõistlusel ajavõtuga distantside läbijatele Viking Linelt preemiaks väärtuslikud kinkekaardid reisideks Helsingi ja Stockholmi.

Selver Linnajooksud kuuluvad tänavu Eesti Vabariik 100 üritustesarja. Linnajooksudel osalemine on suurepärane võimalus Eesti juubeliaasta sportlikuks tähistamiseks. Läbida Eesti 100. juubeliaastal erinevais Eesti paigus kokku 100 kilomeetrit, liikudes sümboolselt Vabariigi terviseks, on jõukohane väljakutse igale liikumisharrastajale.

Eesti suurimale jooksusarjale registreerimine kestab kuni 31.03.2018 sarja kodulehel.

Miks valida sarjas ka Kahe Silla jooks?

„Tervitame Kuressaare ja Viljandi sarjaga liitumist. Kahtlemata suurendab laienemine osalejate valikuvõimalusi ning elavdab kodumaist sporditurismi. Samas utsitab uute partnerite lisandumine niinimetatud vanu olijaid veelgi enam eristuvaid tegevusi planeerima, et huvi traditsiooniliste sarja jooksude vastu mitte ainult ei säiliks, vaid ka kasvaks“, rääkis Kahe Silla jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.

Foto Eiliki Pukk

Mäe lisas, et Pärnus toimub linnajooksude klassika. „Need, kes tahavad kiiret jooksu, teavad, et Pärnu jõe ääres kulgev rada on Eestis tempokaim. Need, kes soovivad looduse ja linnakeskkonna ilu nautida, võivad olla kindlad, et suvepealinnas on nad Eesti veeäärseimal ja ühel looduskaunimal rajal“, loetles korraldaja Pärnu jooksu trumpe.

Nagu ikka, pakub Kahe Silla jooks igal aastal üllatusi. 1.-2. septembril toimuva jooksunädala uudiseks on esmakordselt õhtupimeduses ja valgusefektide saatel korraldatav noortejooks. 3 km distantsile oodatakse noori vanuses 10 kuni 29. Lisaks sellele, et Kahe Silla jooksu võib pidada üheks konkurentsitihedamaiks Eesti rahvajooksuks, toimuvad ajaloo esimesed alla 20aastaste noorte riigi meistrivõistlused just Pärnu vaheldusrikkal ja kiirel 10 km rajal.

Kahe Silla klubi prognoosib, et tänavuse Kahe Silla jooksu nädalavahetusest oodatakse osa saama nelja tuhandet liikumissõpra.