Tänavune suur juubeliaasta toob riigi jooksumaastikule ainukordse Maraton Eesti Vabariik 100 jooksuürituse ning ühes sellega unikaalse võimaluse startida virtuaalsel e-maratonil.

Maraton EV100 toimub Võidupüha eel, 22. juunil ning ootab starti arvukalt pikamaajooksuhuvilisi. Lisaks klassikalisele maratonile ja poolmaratonile ning lastejooksudele üllatab korraldusmeeskond Eestis üsna harukordse virtuaaljooksuga, mida nimetab e-maratoniks. Kõik see tähendab, et üritusest osalemiseks ei pea ilmtingimata Pärnusse sõitma, sest võimalus startida on igal pool ja osalejale sobival ajal üle maailma. Joosta on võimalik alates 21. juuni südaööst kuni 22. juuni keskööni. Distantsidena on kavas nii maraton kui poolmaraton. Teha pole vaja muud, kui jooksu lõppedes oma aktiivsusmonitori või -äpi logi salvestada ning see Kahe Silla klubile kinnituseks saata. Kes soovib, võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril ning keelatud pole käimine-kepikõndki.

Peale tulemuste edastamist kantakse osalenud lõpuprotokolli ning neil saab osaks e-maratoni pakett, mis sisaldab virtuaalset jooksu sümboolikaga diplomit ning postiga osaleja koju saadetavat EV100 kujundusega medalit. Kõikide osalejate vahel loositakse välja  aktiivsusmonitor.

Kahe silla klubi spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe sõnul on pärnakad esimesed, kes klassikaliste rahvaürituste korraldajana virtuaaljooksu kavva toovad. Seni on Eestis virtuaaljookse organiseerinud portaal Marathon100 ning nende osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud.

„E-maraton on mitmeski mõttes eriline. Katsetame teisigi meie jooksuüritusi silmas pidades, kuidas virtuaaljooksul läheb ning anname võimaluse neile, kel mingil põhjusel pole soovi või võimalust Pärnusse jooksumelu nautima tulla. Kindlasti on hulk välismaal elavaid eestlasi, kes saavad nüüd võimaluse juubelist väga konkreetselt moel osa saada. Muidugi jäädakse sel juhul ilma vabariigi sünnimaakonnas üritusega kaasnevast melust, rikkalikust rajateenindusest, jooksusärgist ning õlg-õla kõrval tundest, ent ometigi saab oma EV100 elamuse kätte, mille krooniks saadetakse osalejale koju vägev ja mitmeski mõttes kaalukas juubelimedal“, rääkis Mäe.

Mäe loetleb ka mitmeid põhjuseid, miks konkreetses kohas ja kindlal ajal toimuvad jooksud võivad sundida osalejaid üritustest kõrvale jääma.

„Esiteks, aeg ei pruugi sobida, sest juba tegevuspaika jõudmisele kulub liialt palju või pole see välisriigis viibimise tõttu lihtsalt võimalik. Teiseks, paljudele ei meeldi üritused, kus on palju rahvast ja nii eelistatakse pigem väikestes seltskondades liikuda ning kolmandaks, osalemisega seotud kulud võivad liiga suureks osutuda. Lisaks on veel mitmeid väiksemaid argumente, mis soodustavad virtuaaljooksu läbimist“, hindas korraldustiimi juht.

E-maratonil osaleja toetab olümpialootuse ettevalmistustJoosep Karlson_e-maraton

E-maratoniga kaasneb aga veel üks boonus. Elu on näidanud, et üha rohkem jooksuhuvilisi sooviks osalemisega tabada mitu kärbest ühe hoobiga. Nii on muutnud populaarseks ka heategevusse panustamine. Iga e-maratonil osaleja annetab stardimaksust 3 eurot olümpialootuse, kanuusõitja Joosep Karlsoni, ettevalmistuse toetamiseks.

„Joosep on Pärnu juurtega andekas noorsportlane, kes ka ise võimalusel kahe silla klubi jooksudest osa võtab. Nii arvasimegi, et aitame omalt poolt kanuumeest teekonnal Tokyo olümpiamängudele. Usun, et iga e-maratonil osaleja jaoks on see meeldiv teadmine, sest ka tema väikesest panusest on võimalik talendikaid noori aidata“, rõõmustas Mäe.

Registreerimine e-maratoni distantsidele on avatud kodulehel kuni 19.06 kell 23.59 ja Pärnu Keskuse infopunktis kuni kl 20.00. Detailne info on saadaval juhendis.