Laupäeval, 14. septembril stardib Pärnu Linnavalitsuse ja Pärnu Kahe Silla Klubi uus algatus – „Liigume Pärnus“, mis annab soovijale võimaluse liikuda ajal ning kohas, mis talle endale kõige meelepärasem. Enam kui kahenädalase projekti iga päev on justkui omaette spordisündmus.

Virtuaalseid väljakutseid liikuma tulemiseks esitatakse üha sagedamini: tegemist on kontseptsiooniga, kus osaleja saadab toimunud liikumise kohta tõestuse – liikumisäpi väljavõtte, pulsikella pildi- ,et liikumine toimus konkreetsel ajal kindlas kohas ning läbiti nii palju kilomeetreid. Rääkisime eesootavast idee ühe autori, Pärnu linnavalitsuse sporditöö spetsialisti Maarja Tammaiga.

Palun kirjelda täpsemalt, mida Liigume Pärnus endast kujutab?

Tegemist on liikuvus-ja spordinädala aktiivsuskampaaniaga, millega kutsume inimesi oma liikumisharjumustele rohkem mõtlema. Tunnustame rahvast, kes näitavad liikuma tulemisega teistele eeskuju. Projektis osalemiseks tuleb enda liikumised Pärnu Kahe Silla Klubi veebis registreerida. Vahet pole kus liigutakse, peaasi, et liigutakse. Näiteks võib projektis osaleda välislähetuses olles, puhkusereisil, vanavanematel külas viibides jne.

Miks tasub projektis osaleda?

Liigume Pärnus annab osalejatele motivatsiooni mugavustsoonist välja tulemiseks. Sündmuse üks moto võiks olla „näitame laiskusele ust.“ Tegemist on kahtlemata hea eeskuju projektiga, sest meie suureks eesmärgiks on tuua igapäevasesse liikumisse neid, kes seni mingitel põhjustel oma tervise eest ei hoolitse. Sel põhjusel on liikumisvõimaluste valikki mitmekesine – saab joosta, käija-kepikõndida, matkata, rulluisutada ja sõita jalgrattal. Erivajadustega inimesi silmas pidades pakume võimalust tulla liikuma ratastoolis.

Millised on osaleja boonused?

Kahe nädala jooksul teeme vahekokkuvõtteid ja loosime aktiivsuslogi saatnute vahel välja väärtuslikke auhindu: loosi lähevad spaa kinkekaardid, eridisainiga t-särgid ja joogipudelid. Projekti lõppedes saavad kõik osalenud nimelise elektroonilise diplomi ning aktiivseimaid ootame linnavalitsusse tunnustusüritusele.

Kuidas saab projektiga liituda?

Eelregistreerimist sündmusele ei toimu. Küll palume kõigil, kes liiguvad, sisestada vastaval veebivormil (avaldatakse 14.09) oma osalemine. Seejuures on liikumiste arv ning liikumisviiside valik piiramatu. Kogu info tingimuste kohta on leitav Liigume Pärnus veebilehelt.

Kas oled saanud kampaaniale tagasisidet? On inimesed sellest huvitatud?

Ega see nii uus algatus olegi. Erinevaid liikumiskampaaniaid tehakse nii teistes linnades ning Telia näiteks pakub isegi käidud sammude pealt tasuta internetti  Pärnumaa spordiliit tegi suvel (juuli ja august) rattakampaaniat, kus pidi liikuma kindla kilometraaži. Arvan, et selline liikumistulemuse saatmine ning sellega end teatud mõttes edetabelisse seadmine ja eesmärkide saavutamisel tunnustuse või auhinnagi saamine on rahva seas juba omaks võetud. Meie lisasime alternatiivseid nüansse  – kilomeetrid ei oma olulist tähtsust, vaid regulaarsuselgi on tähtis roll. Ning muidugi ratastooliga osalemise võimalus – erivajadusega spordisõpradele tavaliselt eriti ei mõelda. Usun, et taolised kampaaniad elavdavad liikumist veidi ikka.