Eeloleval nädalavahetusel peale kaheaastast pausi toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu avapäev on Vaasa parki kogunevate laste ja perede päralt.

Pikale veninud koroonapaus saab Eesti liikumisürituste klassiku kahe silla jooksu jaoks lõpuks läbi: kauaoodatud sündmus toimub 3.-4. septembrini Pärnu südalinnas. Ehkki suurim seltskond liikujaid koguneb jõekallastel kulgevat rada nautima pühapäeval, jagub väga palju mitmekesiseid tegevusi laupäevalegi.

Kahe Silla jooksEndla teatri ees ja Vaasa pargis asuv keskus avab kõigile uksed kell 16, mil järgmise päeva suurest jooksust osavõtjatele algab tunnustatud jooksutreeneri ÜHISTREENING ANU PIIROJAGA.

Kahe silla jooks on teadaolevalt ainus klassikaline liikumisüritus Eestis, mille programmi kuulub erivajadustega inimestele mõeldud, kell 16.30 lähte saav RATASTOOLISÕIT, kus iga lõpetaja saab kaela uhke, jooksu motiiviga medali.

Kell 17.30-19.15 saavad rajal lustida pere noorimad, mil on kavas kuni 11aastastele mõeldud LASTEJOOKSUD. Kõik lapsed saavad finišis uhke diplomi, värskendava joogi ning Farmi kohupiimadesserdi. Lapsi rõõmustab ja soojendab stardi eel üles Pipi Pikksukk.
Vanemates vanuserühmades (8-9 ja 10-11a) selgitatakse välja ka esikolmikud, keda kutsutakse autasustamiseks suurele lavale, kus neid premeeritakse Lottemaa teemapargi auhindadega.  Lastejooksudele saab kirja panna sündmuse päeval kohapeal 20 minutit enne vastava vanusegrupi starti. Tutvu täpsete juhistega lastejooksu juhendis.

Kui lapsed on oma sõna öelnud, jõuab kätte vanemate jooksu- ja käimissõprade kord: kell 21, õhtupimeduse saabudes, antakse start 3 kilomeetrit pikale PÄRNU ÕHTUJOOKSULE, mis juhatab osalejad läbi jahtklubi ja Rannapargi tagasi finišisse. Tegemist on meelelahutuslikku laadi – valgus- ja tossuefektidega – jooksuga, mis esmakordselt mõeldud igas eas liikujaile. Kõik finišeerijad saavad kaela jooksu kujundusega medali.

Selleks, et jooksjad püsiks stardi eel erksad, toimub vahetult stardi eel, kell 19.45 LIIS LEMSALU ja tema bändi tasuta kontsert, mis on korraldajate poolt mõeldud ka kooliaasta alguse tähistamiseks.

Nädalavahetuse programmiga saad tutvuda siin.

Põnevad tegevused platsil

Põnevaid tegevusi jagub kogu päevaks, sest kohal on mitmed spordiklubid ja avaliku sektori partnerid. Kohal on karateklubid Corpore ja Zen, Pärnu kesklinna tennisekool, jalgpalliklubi Vaprus, MMAces, Striidikool ja orienteerumisklubi West. Neist viimane viib läbi põneva linnaorienteerumise, mis mõeldud kõigile pereliikmetele.

Teiste partnerite seas on kohal Rimi Eesti linnajooksude sarja etappide korraldajad Spordiürituste Korraldamise Klubi ja Klubi Tartu Maraton, võimaldades soodsamatel tingimustel nende peagi toimuvatele üritustele kirja panna. Politsei- ja piirivalveamet näitab huvilistele politseinike käsutuses olevaid elektrilisi tõukerattaid ning vetelpäästjate sõidukit, linna vee-ettevõte Pärnu Vesi räägib, kuidas sünnib puhas kraanivesi.

Lisaks on võimalik soetada kvaliteetset spordikaupa peatoetaja Rademari müügitelgist. Kohal on ka varasemast tuttav Frida mütsid ning pannkoogipunkt Sonne PanKaagid.

 

kahe silla jooks