2.-3. septembril Pärnu kesklinnas toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks muudab märkimisväärselt piirkonnas liikluskorraldust ning toob tasuta ühistranspordi.

Oluline on teada, et:

  • Muudetud liikluskord kehtib ajavahemikus 1.09 kell 18.30 kuni 3.09 kell 17.00;
  • Kesklinna sild suletakse 3.09 stardi hetkeks kell 11.55-12.20;
  • Kohalike elanike ligipääs kinnistutele on ajutiselt raskendatud ning bussipeatuste asukohti muudetud.

Eelnimetatud perioodil on suletud Vee ja Akadeemia tänav ning kogu liiklus käib läbi Ringi ja Laia tänava. Mõlema suuna ajutised bussipeatused on paigaldatud Laia tänava kesklinna silla poolsesse otsa. Liinide nr 5, 11 ja 18 busside ümberpööramine toimub Pärnu Keskuse parklas Apollo kino kõrval.

3. septembril on raskendatud kohalike elanike ligipääs Vallikääru kesklinna poolsesse serva (Õhtu, Rüütli, Kalda tn). Kohalikud pääsevad piirkonda Rüütli tänava ja Akadeemia ristmikult, kuid liiklemine sõiduautodega Õhtu ja Kalda tänaval pühapäeval ajavahemikus kell 11.00-15.00 ei ole võimalik. Soovitame pühapäeval sõiduautodega liikuma pääsemiseks kasutada parkimisvõimalusi, mis jäävad elamukvartalist väljapoole või asuvad Õhtu põigu, Vana-Tallinna ning Rüütli tänava ääres. 

Palun tutvu ka liikluskorraldusega kaardiga

NB! Juhime tähelepanu, et Pärnu kesklinnas on seoses bussijaama ehitusega olulised liikluskorralduse muudatused. Lisaks alustati 30. augustist teetöid Pikal tänaval ning suletud on liiklus Ringi ja Vingi tn vahel. Vaata kaardilt nimetatud piirkonna muudatuse skeemi.

Taas tasuta bussiliiklus
Seoses kooliaasta alguse ja Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga saab 31. augustist kuni 5. septembrini Pärnus linnaliinibussiga tasuta sõita. Bussikaardi valideerimine nimetatud kuupäevadel kohustuslik ei ole, küll aga soovituslik (raha bussikaardilt maha ei lähe).

Pärnakatele soovitame auto koju jätta ning tulla kohale jalgsi, ühistranspordiga või jalgrattaga. Jalgrattaparkla asub võistluskeskuses Endla teatri ees.