Pühapäeval, 1. juunil kell 12.00 avatakse pidulikult Pärnu jõe vasakkaldal asuv tervisespordi rada, mis on saanud mööda jõe teist kallast kulgeva kergliiklusteega rahvasuus nimeks Jaansoni rada.

 

“Tervisespordi raja pidulik avamine saab alguse keskpäeval Kesklinna silla läheduses asuval puhkealal, kus meeleolumuusikat mängib Pärnu Noorte Puhkpilliorkester. Järgneb linnapea Toomas Kivimägi tervitus ning tänusõnad”, vahendas Pärnu linna pressiesindaja Maria Murakas.

Et aga aimu saada tervisespordi raja võimalustest ning veenduda selle valmisolekus, antakse orienteeruvalt kell 12.30 Uue silla juurest start jooksjale ning sõudjatele. Kesklinna silla juures selgub, kas kiirem on jooksjana Raio Piiroja või tiitlivõistlustel osalenud noored sõudjad Pärnu Sõudeklubist ning Sõudekeskusest Kalev.

Joonele pannakse tumedates ning heledates särkides sõudjad, just nagu maailmakuulsal Oxford – Cambridge’i kaheksapaatide võiduajamisel Thames’i jõel. Pärnu jõel on sinistes särkides Pärnu Sõudeklubi ning valgetes särkides Sõudekeskus Kalev.

Jaansoni raja avamine - lastejooksude diplom

Kell 12.00-12.50 toimub registreerumine lastejooksudele, mis toimuvad Kesklinna silla juures oleval puhkealal. Distants on 200 meetrit mööda turvatud ja tähistatud vahelduva kattega rada. Stardid antakse kell 13.00 vanusegruppide järgi: 2-3 aastased, 4-5 aastased, 6-7 aastased ning 8-9-aastased. Igale lastejooksul osalejale on diplom ning üllatus. Lapsi rõõmustab lustlik Kalevi draakon. Lõbusõitu teevad Metsa Talu hobune Macalla ja poni Teele. Päeva juhib Meelis Sarv.

Sündmuse edukale kulgemisele aitavad kaasa Sõudekeskus Kalev, Pärnu Sõudeklubi, Pärnu Kahe Silla Klubi ning AS Kalev.

Projekti “Pärnu jõe vasakkalda tervisespordi rada (Jüri Jaansoni rada)” raames ehitati Pärnu jõe vasakkaldale kahe silla vahelisele alale nelja kilomeetri pikkune kergliiklustee. Koos jõe paremkaldal oleva kergliiklusteega moodustab see kaheksa kilomeetri pikkuse raja, mida juba mõnda aega Jüri Jaansoni rajaks kutsutakse. Raja äärde on paigaldatud valgustus, jalgrattahoidjad, prügikastid ja pingid.

Pärnu jõe vasakkalda tervisespordi raja projekteeris Arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal, ehitasid AS YIT Ehitus ja TREF Nord AS. Projekti kogumaksumuseks kujunes 1 730 093 eurot.