Jooksusõbrad teavad, et eriti tihe on spordikalender kevad-suvisel perioodil, sest siis toimub Eestimaal sadu spordiüritusi. Üks on väljakutsuvam kui teine ja tõeliselt raske on neist lemmikuid valida. 22. juunil toimub suvepealinnas ja selle lähistel taas Pärnumaa Võidupüha maraton. Siinkohal toome sinuni kümme kaalukat põhjust, miks võtta jalge alla Pärnumaa jooksurajad. Kavas on nii maraton, poolmaraton kui ka pisiperele mõeldud lastejooksud.

1. Üks ja kordumatu rada
Võidupüha maraton on üks vähestest pikamaajooksudest Eestis, mis pakub võimalust läbida rada ühel ja kordumatul trajektooril. Ei pea jooksma ringiratast ega edasi-tagasi, kõik on uus ja iga kilomeeter väljakutsuvalt eriline. Nii naudid sa vaheldusrikast loodust, arvukaid ajaloo- ja kultuurimälestisi ning mõnusat Pärnu suvemelu. Rajale jäävad Eesti alade esmaasustamist märkivad Pulli ja Reiu muinasasulad, looduskaunis Reiu-Raeküla luitemännik, Tallinna Väravad, Pärnu Vallikäär ja liivarand. Jõe- ja merelinnas Pärnus joostes leiad end sageli ka vee äärest.

2. Ehe taustalugu
Vähestel spordisündmustel on “oma lugu”. Võidupüha maraton on eriline, sest väärtustab Eesti riigi sünnilugu. Maratoni stardipaigas Toris asub Eesti Sõjameeste Mälestuskirik, kus vahetult stardi eel süüdatakse Eesti eest elu andnud kangelaste auks mälestusleek, mis ühes maratoonaritega Vabariigi sünnilinna Pärnusse lähetatakse. Sealt liigub tuli soomukil edasi Rakverre, kus 23. juunil toimub riiklikult tähtis Võidupüha paraad.
Pärnus süüdatud mälestustuli aitab sütitada võidutuld, millest omakorda süttivad tuhanded jaanituled. Nii on sinulgi rituaalne roll ja panus tule saatmise teekonnal.

3. Suvepealinna puhkama
Kui juba Pärnusse tulla, siis miks mitte siin pikemaltki peatuda? Suvepealinna kohvikud ootavad külastama ning rannaliiv peesitama. Võta koos perega aeg maha, naudi Pärnu melu ja löö mitu kärbest ühe hoobiga. Muide, pere kõige pisemad saavad ka ise jooksurajal võimed proovile panna – kell 14.30 stardivad Rüütli platsil Draakoni lastejooksud.

4. Tasemel rajateenidus
Pikamaajooksjad teavad, et rajateeninduspunktides pakutav on elamuse saamisel „A ja O“. Pärnumaa maratonirajal on kokku 12 ja poolmararonil 6 teeninduspunkti. Kõik punktid on varustatud vee, spordijoogi ja niisutussvammidega. Laualt ei puudu rikkalik toiduvalikki. Rajateeninduspunktide menüüga saad tutvuda  siin.

5. Finišipaik Pärnu kesklinnas
Eestis ei ol just palju rahvajookse, mille finiš kulmineerub arvukate kaasaelajate toel linnasüdames. Pärnus tervitab peale rasket päevatööd lõpetajaid peatänav Rüütli ning erakordne finišiala Rüütli platsil kohas, kus 1918. aasta 23. veebruaril deklameeriti esimest korda Eesti iseseisvusmanifesti. Pärnu on Eesti riigi sünnilinn ning siin kirjutati välja vastse riigi sünnitunnistus.

6.Pärnumaa Võidupüha maratoni medal 2017 Väärikas ja unikaalne medal
Võidupüha maratoni medal on igas mõttes kaalukas. Disainilt kaunis ja temaatilise paelaga sini-must-valge trofee pälvib iga maratoni või poolmaratoni lõpetaja. Võid olla kindel, et see medal sinu auhinnakapis on erakordne ning medali saamise nimel nähtud vaev toob naudingu ja rahulduse.

7. Mitmed lisateenused
Lisaks stardipak
etis pakutavale saavad osalejad valida mitmeid teenuseid. Finišis võid oma medalile soovi korral lisada nimelise graveeringu ning lasta oma lihased spordimassööril pehmeks mudida. Transpordimured jäta korraldaja kanda, sest tasuta bussiühendus tagatakse võistluse eel mõlemasse stardipaika.

8. Nauding sumedast suveõhtust
Maratoni start antakse kell 15.00 Torist ja poolmaratoni lähe kell 16.45 Paikuselt. Siis, kui finišisse jõuad, on käes juba õdus õhtupoolik ning muljetamine teiste spordisangaritega võib alata. Päikese loojumiseni on veel palju aega…

 9. Suurepärane stardipauk Jaanidesse
Mis võiks olla veel parem, kui enne suurt grillimise melu teha üks tubli sportlik pingutus. Seejärel maitsevad „jaanid“ eriti magusalt.

10. Tuntud korraldus ja korraldaja
Pärnu Kahe Silla Klubi on korraldanud aastate jooksul kümneid jooksusündmusi ning teab hästi, mida osaleja ootab ja vajab. Lisaks maratonile kuuluvad kalendrisse Luitejooks, septembri alguses Linnajooksude sarja 5. etapina toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning hooaega lõpetav Pärnu Rannajooks. Meie tegemistel saad silma peal hoida www.2silda.ee ning Facebookis.

Kui leidsid eelnevalt vähemalt paar põhjust, et Pärnumaa Võidupüha maratoni külastada, siis oled õigel teel – eelregistreerimine kestab kodulehel 19. juuni südaööni ning Pärnu Keskuse infopunktis kuni kella 20.00ni. Kui aga jääd kauemaks mõtlema, saad võimaluse end kirja panna ka võistluspaikades 22. Juunil, aga seda siis juba kõrgema osalustasu eest.