Virtuaaljooks-medal8.-23. aprillini saab Luitejooksu läbida ka virtuaalsena. Virtuaaljooks võimaldab rajale tulla kõigil, kel erinevatel põhjustel ei ole võimalik 16. aprillil Rannametsa kohale tulla, kuid soovivad sündmusest osa saada.

Rada võib läbida joostes, käies või kepikõndides. Kes soovib, võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril – täpselt nii, kuidas endale meeldib. Kõik osalejad saavad kaela unikaalse medali. Lisaks loositakse kõikide osalejate vahel auhindu.

Kavas on 8,3 km jooks ja kõnd. Luitejooks on Eesti liikumisürituste seas olnud alati eriline, kuna tegemist on ainsa üritusega, mille programmis on ka distants koerasõpradele: neljajalgse kaaslasega on võimalik läbida 5,4 km rada ka virtuaaljooksu programmis.

Registreerimine kestab 23. aprillil kella 18ni. Peale distantsi läbimist tuleb minna stardiprotokollis osaleja nime juurde ja tulemus üles laadida, selleks on kaks võimalust: liikumisrakendust kasutades või käsitsi, millega märgitakse läbitud distants ja liikumisele kulutatud aeg. Grupis liikujatele ei pea igaühel spordikella olema, piisab, kui kasutatakse üht seadet ning sisestatakse selle näit. Tulemuse sisestamise juhendiga saab tutvuda siin.

Tulemuse laadimisel on valikuline võimalus oma liikumisest emotsioonipilte sisestada, see on hea võimalus oma emotsioone ka teistega jagada. Niisamuti kutsume üles oma elamusi jagama märkides oma Facebooki ja/või Instagrami postitusele #luitejooks, @kahesillaklubi.

Rajale minnes soovitame kinnitada rinnale ka rinnanumbri, et ka teised liikujad teaksid kaasa elada. Universaalse rinnanumbri saab alla laadida siit. Peale liikumise sisestamist saab osaleja tulemiste protokollist oma profiililt alla laadida nimelise ja läbitud ajaga diplomi.

Medal saadetakse peale tulemise sisestamist osaleja soovitud kohta: liikumise sisestamisel antud postiaadressile või Pärnu Keskuse Taluturule. Medalite postitamist alustatakse 13. aprillist, kuid mitte varem kui 5 päeva peale tulemuse sisestamist. Taluturult väljastatakse medaleid 8. aprillist.

Nagu alati, teeb iga virtuaaljooksul osaleja heateogi: tänavu toetatakse osalustasust erivajadustega Amélie Arulat, kes peab hakkama saama ratastoolis, ent vaatamata kõigele osaleb paljudel liikumisüritustel üle Eesti. Korraldustiimi eesmärk on pärnulannat innustada.

***

Need huvilised, kes naudivad liikumisel õlg-õla kõrval tunnet, lähevad Rannametsas rajale 16. aprillil. Füüsilistele jooksudele saab soodsamalt registreerida 12. aprillini www.2silda.ee. Ürituse päeval on võimalik kirja panna märksa kallima osalustasu eest.