Eile kirjutas Pärnu Postimees, et Reiu-Raeküla terviserajal üle kraavi ulatuval sillal haigutavad paneelide vahel kaks toekat pikipragu, mis võivad suustajatele ohtlikuks osutuda (vaata uudist). Täna haaras ehitusfirma Sa.Met härjal sarvist ja paikas oma kuludega need praod ära. 

Täna ennelõunal askeldasid ehitusfirma töömehed Raekülas vanal raudteetammil. Leeklambi abil sulatati silla betoonpaneelide vahelistest pragudest sinna kogunenud kõdu ja muld. Seejärel paigutati neisse toekad puuprussid ja kinnitati need.

Reiu-Raeküla terviseradu arendav Margus Randmäe Pärnu Kahe Silla klubist tervitas heal meelel ettevõtte initsiatiivi. „Ettevõtte omanikud on ise aktiivsed tervisesportlased ning otsustasid anda oma panuse suusaradade korrastamisse ja ohutumaks muutmisse,“ sõnas Randmäe.

Ohtlike pragude parandamine suusarajal leidis aset kodanikualgatuse korras.

Sa.Met ASi kvaliteedijuhi Janno Metsa sõnutsi hakkavad ehitussektoris valitsenud kõige raskemad ajad mööda saama ja see annab võimaluse panustada Pärnumaa tervisesporti. Suusaradade tiheda kasutaja Metsa jutu järgi on nende firma spordiettevõtmisi toetanud varemgi ja teinud koostööd näiteks Jüri Jaansoni kahe silla jooksu ja kahe staadioni jooksu korraldamisel.

Sama firma rekonstrueeris ja valgustas Reiu-Raeküla terviserajal asuva vana raudteesilla Reiu puhkekeskuse juures.

„Tähelepanelikud tervisesportlased on ilmselt juba näinud kahte suusarada mitmekesisemaks muutvat mäge valgustatud kolmekilomeetrisel rajal,“ rääkis terviseradade uuendustest Randmäe. „2012. aastal ootab populaarset rajavõrgustikku ees veel mitu arendust, mis viiakse ellu koostöös Sihtasutusega Eesti Terviserajad ja ülejäänud partneritega.“