Pärnu Rattasõit medal1.-15. maini vältav virtuaalne Pärnu rattasõit pakub võimalust läbida 10, 25, 50 või 100kilomeetrine distants.

Virtuaalse rattasõidu toimumine on hea uudis kõikidele liikumissõpradele, sest võimaldab turvaliselt sõita seal, kus hing enim ihkab: kasvõi kodutänavatel või tuttaval metsarajal, sõpradega või üksinda. Sel aastal lisandus programmi 10 km distants, mis on mõeldud lühema pingutuse nautijatele.

Kuna koroonaviiruse perioodil on suur hulk inimesi hakanud suurte rahvakogunemiste asemel eelistama väikeses grupis või üksi liikumist, loob rattasõit võimaluse isikliku spordisündmuse korraldamiseks. Peale sõitu tuleb korraldaja veebilehel laadida üles osalemise kinnitus: liikumisrakenduse logi või pulsikella pilt, peale mida ilmub sõidu kohta märge ürituse protokolli. Tutvu tulemuse sisestamise juhendiga.

Kõik lõpetajad saavad unikaalse rattasõidu medali, mis saadetakse postiga koju või antakse kätte Pärnu Keskuse Taluturult. Niisamuti antakse kõikidele elektrooniline diplom ning soovi korral saab sõidu eel kinnitada pluusile veebist prinditud numbrigi. Osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt partnerite auhindu.

Heategevus

Igal aastal on virtuaalüritustel osalejad panustanud heategevusse. Kui varem suunati iga virtuaalürituse heategevuslik raha eri tegevuste ja organisatsioonide tarbeks, kogutakse tänavune panus ühtsena, et annetus saaks toekam, et seeläbi rohkem tegevusi korraldada. Tänavuse rattasõidu starditasust läheb osa Kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi kulude kaasfinantseerimiseks.

Kaitseliit panustab noorte kaasamise läbi nende harimisse, et neist kasvaks kaitsetahtelised ja demokraatlikke väärtusi hindavad Eesti riigi kodanikud. Programm näeb muu hulgas ette noorte füüsilise aktiivsuse suurendamist läbi matkamängude ja orienteerumisürituste korraldamise.

Lisainfo ja registreerimine
Rattasõidule saab kirja panna 15. maini (kuni kell 18) siin ja juhendiga tutvuda siin.