Pärnu suvi toob Suvepealinna melu nautima spordirahva, sest 22. juunil joostakse taas Pärnumaa Võidupüha maratoni. Samaaegselt toimuvad Watergate’i veefestival ja Pärnule Suvepealinna tiitli üleandmine, mistõttu osalejatele garanteeritakse terviklik puhkuseelamus.

 2012. aastal taastas Pärnumaa Spordiliit Eesti Vabariigi sünnimaakonnana maratonijooksu traditsioonid. Tegemist ei ole aga lihtsalt maratoniga – Pärnumaa Võidupüha maratoni üheks eesmärgiks  on läbi  iidse maratonijooksu ja võidutule toomise legendi  jutustada lugu Vabadussõjas iseseisvuse saavutanud Eesti riigist, tutvustada kultuuri- ning ajaloomälestisi ning pakkuda spordisõpradele emotsionaalset ning vaheldusrikast rada. Käesoleval aastal saab sündmus järje.

Start maratonile antakse Toril Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku juurest kell 13.30. Ühes maratoonaritega stardivad tulekandjatest Pärnumaa noored, kes vahetuste kaupa toovad mälestuskirikus süüdatud leegi Pärnu Rüütli platsile.

Lisaks kuninglikule maratonile on spordipäeva programmis Paikuselt startiv poolmaraton,  Rüütli platsil toimuvad lastejooksud ning neile, kes rahulikumat kulgemist eelistavad, Pärnu Vallikäärust alguse saav Watergate’i nime kandev käimisretk

Erakordselt kaunis rada, sportlasi innustav suviselt muretu publik ning võimas emotsioon, mis kaasneb lõpujoone ületamisega Pärnu kesklinnas – need on märksõnad, mis iseloomustavad sündmuse atmosfääri.

Korraldab Pärnumaa Spordiliit koostöös omavalitsuste ja teiste partneritega.

 Soodsam registreerimine kestab 5. maini.