Aasta tagasi loodud Baltimaade menukaim rahvaspordisari – Eesti Linnajooksud – kutsub taas sportima! Eesti Olümpiakomitee egiidi all toimuv liikumisharrastusüritus liidab kuus Eesti suuremat linnajooksu ühiseks võistlussarjaks, millest  kujunes juba esimesel aastal rekordilise osavõtjaskonnaga rahvaspordisari, haarates kaasa üle 34 000 liikumisharrastaja – jooksja, käija ja kepikõndija.

30. aprillil lõpeb ühine ja soodsam registreerumine Eesti Linnajooksud 2013 Kuldrajale. Kõiki põhidistantside ehk Kuldraja läbijaid ootab sportlik preemia Eestisse jooksubrändi Mizuno tarnivalt Sportlandilt. Stabiilseid sportijaid ootab viimasel etapil, Paide-Türi Rahvajooksul, ka osavõtjamedal.

Registreerida on võimalik ka Eesti Linnajooksude osavõistlustele eraldi iga ürituse kodulehel vastavalt kehtestatud hinnakirjale, ent soovitav on seda teha ühiselt veebilehel linnajooksud.ee.

Eesti Linnajooksude sarja kuuluvad 2013. aastal järgmised jooksud:
·  PAF Tartu Olümpiajooks (Tartu 25. mai 2013)
·  Eesti Ööjooks (Rakvere 7. juuni 2013) 
·  Narva Energiajooks (Narva 10. august 2013)
·  Jüri Jaansoni 2 Silla Jooks (Pärnu 1. september 2013)
·  SEB Tallinna Maraton (Tallinn 8. september 2013)
·  Viking Window Paide-Türi Rahvajooks (Paide-Türi 6.10.2013)

Sarja esimene etapp – PAF Tartu Olümpiajooks –tervitab osalejaid juba 25. mail.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, mis tänavu liidab kolmel päeval väga erinevaid sündmusi, toimub 30. augustist 1. septembrini. 30. augustil on kavas jooksu teemaline konverents. 31. august toob Martensi väljakule väikesed spordisõbrad ning sporditurul kauplejad, 1. september tervitab aga tuhandeid jooksjaid, käijaid ja kepikõndijaid, ratastoolisõitjaid – just siis toimub legendaarse sõudja Jüri Jaansoni nimeline jooks ja käimisretk. Lisaks antakse start Kahe Silla regatile ning koerasõbradki saavad koormust.