Pühapäeval, 21. aprillil toimunud Rannametsa Luitejooksul püstitati taaskord osalejate rekord. Imeilusat kevadilma nautis 403 Luitejooksule startinut, Luiteretkel osales 135 käijat-kepikõndijat ning koertekrossil oli 40 osalejat. Pisemaid spordisõpru oli Lastejooksu stardis 104.

Kuuendat korda ja esmakordselt 8,3 km toimunud Luitejooksu võitis ajaga 27.45 äsja Pariisis maratonijooksu Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitnud Roman Fosti, kes edestas konkurente kahel eelnevalgi aastal. Teine oli resultaadiga 28:41 Tartumaalt pärit Argo Jõesoo, kolmas tulemusega 29.06 Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja Hasso Paap. Naiste arvestuses saavutas ajaga 33.22 esikoha Olga Andrejeva Raplamaalt. Teine finišijoone ületanud naine oli Pärnust pärit Birgit Pihelgas tulemusega 34.50, kolmandana lõpetas ajaga 38.07 sillamäelanna Ksenia Savtšenko.

Kolmandat aastat toimunud 5,4 km distantsiga Koerte Luitekrossil lõpetas 40 peremeestega neljajalgset. Kiireimaks, ajaga 20.18 osutus Ahto Tatter koos Šveitsi valge lambakoera Heraklesega. Teisena tulemusega 22.03 finišeerus samojeed Eltoniga Jaan Õiglane ning kolmandana Indriko Nurmoja, kel kulus segaverelise Marmoriga raja läbimiseks 22.04.

Luitejooksu raames peeti ka Pärnumaa murdmaajooksu meistrivõistlused. Tiitli võitis ka üldkokkuvõttes esimese koha saavutanud Roman Fosti. Teine koht läks Karl Mäele (üldkokkuvõttes neljas ajaga 29.24) ning kolmas Tamor Bakoff (üldkokkuvõttes seitsmes ajaga 31.47). Naistearvetuses oli kiireim tulemusega 34.50 Birgit Pihelgas (üldkokkuvõttes 31), talle järgnes üldjärjestuses 102. olnud Anu Taveter ajaga 40.16 ning kolmanda koha saavutas Catry Kiipus resultaadiga 40.44 (üldkokkuvõttes 112).

Traditsiooniliselt eraldas klubi koostööpartner Salomon kahele lootustandvale noorele spordivarustuse stipendiumi. Ĺ˝ürii valis stipendiaatideks kergejõustiklase Robertas PoĹľela ning suusataja Kairit Paju, kellele anti tunnustused üle vahetult enne Luitejooksu starti.

Rannametsa Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse esimeseks etapiks. Sarja kuuluvad veel Eesti Linnajooksude etapina Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning Kahe Staadioni jooks.

Pärnu Kahe Silla Klubi tänab kõiki osalejaid, toetajaid, vabatahtlikke ning partnereid! Luitejooksu finišiprotokoll ning pildigalerii on leitavad aadressil www.2silda.ee

Kohtumiseni 30.08-1.09.2013 Jüri jaansoni Kahe Silla jooksul!