20. aprillil toimuv Rannametsa Luitejooks koos Luiteretke, lastejooksude ning koertekrossiga tähistab Pärnu Kahe Silla Klubi ning Pärnumaa jooksuhooaja algust.

Teist aastat läbitakse Luitejooks ja retk 8,3 km distantsil. Männimetsaalune Luitemaa looduskaitseala läbiv rada pakub kauneid loodusvaateid ning mõõdukat sportlikku väljakutset. Raja esimene pool on lausik, sealt edasi viib tee Baltimaade kõrgeima liivaluite, 33,5 meetrit kõrge Tõotusemäe otsa juhatava luidetevööndini.

Tutvu profileeritud rajakaardiga siin.

Start antakse kell 12.00 Vana-Riia maantee algusest. Tutvu ajakava ja juhendiga.

Infot ja registreerida saab Pärnu Kahe Silla klubi kodulehel aadressil www.2silda.ee SIIN ja Pärnu Keskuse infopunktis kuni  18. aprillil kella 17.00-ni. Võistluspäeval toimub registreerimine kohapeal 10.00-11.45.

Tegevust kogu perele

Taaskord on peremeestel võimalik oma neljajalgsete sõpradega Koerte Luitekrossil mõõtu võtta.  Raja pikkuseks on ca 5 km ning start  antakse kell 10.00. Koeraga krossijooks ehk canicross on Eestis üha suuremat populaarsust võitev spordiala, mille eesmärgiks on koeraomanikke üles kutsuda teadlikumalt liikuma ning nii enda kui lemmiku tervise eest hoolitsema.

Alates kell 11.00 saavad pere pisemad oma võimeid proovile panna, sest just siis antakse stardipauk lastejooksudele. Pärast lastejookse on avatud laste hoiu- ja mänguala nendele lastele, kelle vanemad jooksma või kõndima lähevad.

14. aprilli seisuga on end jooksule registreerinud ligi 350, retkele 100, koertekrossile 60 ja lastejooksudele 30 spordisõpra.

Rannametsa Luitejooks koos Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ning Kahe Staadioni jooksuga kuulub Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja ning motiveerib spordisõpru hooaja ringselt harrastama.