Läheneva Rannametsa Luitejooksu eel on taas meeldiv märkida, et Luitemaa looduskaitsealal kulgevad kaunid metsarajad ootavad sündmusest osa saama kõiki koerasõprugi, sest taas leiab aset Eestis ainulaadne Koerte Luitekross.

Juba neljandat aastat 5km  distantsil mõõdukat väljakutset pakkuv sportlike koeraomanike 20. aprillil toimuv suursündmus toob rajale ligi 80 huvilist, kusjuures oodatud on kõik loomasõbrad, kelle koer on vähemalt aasta vanune ning vaktsineeritud. Rajale on tulemas ala tugevad harrastajad ning võistlustel osalejad, kuid palju ka neid, kes lemmikloomaga liikumisest igapäevaselt ja rahulikus võtmes lugu peavad.

Start antakse kell 10.00 10-sekundiliste intervallidega. Rada on profiililt vaheldusrikas – leidub lausikut, ent ka korralikke tõuse, mis vahelduvad hoogsate laskumistega.

Distantsile jäävad, merepinnast 33,5 meetrini ulatuvad, Torni- ja Tõotusemägi on Eesti ja terve Baltikumi kõrgeimad. Tutvu profileeritud rajakaardiga siin.

Luitekrossil on koeral kohustuslik kanda trakse ning veorihmana lubatakse kasutada ka tavalist  jalutusrihma fikseerituna käte või vöö külge. 

Aega võetakse rinnanumbri siseküljele kinnitatud kiibiga. Kõiki osalejaid ootab finišis kuum supp ning spordijook VivaSpordilt. Sündmust jääb meenutama 2silda.ee-lt prinditav diplom ning parimatele jagatavad toetajate auhinnad.

 

Varjupaiga koerad ootavad sportlikke peremehi Koertekross

Juhul kui soovid osaleda, kuid sul puudub sõber koer, siis tuleb appi Pärnu kodutute loomade varjupaik. Ka sel aastal on varjupaiga koerad rõõmsalt osalemisvalmis. Huvi korral palun võtta ühendust varjupaigaga telefonil 5246705 või e-postil parnu@varjupaik.ee.

Seejärel tegeleb varjupaik sobiva koera leidmisega ning kui neljajalgne jooksusõber välja valitud,  tuleb enda ja koera omavahelise klapi saavutamiseks uue jooksukaaslasega tutvust sobitama minna.

Eelregistreerimine luitekrossile kestab 18. aprilli kuni kella 17.00-ni aadressil www.2silda.ee SIIN. Viimase võimalusena saavad huvilised end kirja panna ka võistluspäeval stardipaigas ajavahemikus kell 9.00-9.45.

Koerte Luitekrossi suursponsor on Purina ning toetaja Sookriimud. Sündmust korraldab MTÜ Minu Sõber koostöös Pärnu Kahe Silla Klubi ja toetajatega.

Tutvu ajakava ja juhendiga.

 

Lisainfo

Sandra Leppik

www.lemmikloom.eu

 info@lemmikloom.eu,

51 949 085