Esiti 25. oktoobriks suvepealinna stardiga Rannastaadionilt kavandatud Pärnu Rannajooks toimub 15. oktoobrist 1 novembrini täies mahus virtuaalsena.

Pärnu Kahe Silla Klubil on mitmeaastane traditsioon annetada koos liikumissõpradega osa virtuaalüritusest laekunud starditasust heategevuseks. Fondist on varem tuge saanud enam kui 50 korral Eesti meistriks tulnud kanuumees Joosep Karlson, pikamaajooksja Karl Mäe ja Euroopa tippu kuuluv jetisõitja pärnulanna Jasmiin Üpraus. Mõni nädal tagasi lõppenud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu virtuaalne eriprojekt hankis 1300 eurot suvepealinna veesportlaste hüvanguks.

Rannajooksul osalejad panustavad osa starditasust Pärnu raudmehe Timmo Jereti maailma kõige prestiižikamale triatlonile Hawaii Ironmanile lähetamisse, mille pääsme hankis ta septembri alguses Tallinna Ironmanilt.

Pärnu Kahe Silla Klubi spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe pidas amatöörina tegutseva Jereti saavutust märkimisväärseks. „See on justkui olümpiamängudele pääsemine. Loodan, et anname osalejatega kõvale mehele omalt poolt hoogu juurde. Kohalikul kogukonnal on nüüd suur võimalus aidata ja jooksu- või käimisrajal heategu teha,“ rääkis Mäe.

Treeningutel Veloteeki rattapoes klienditeenindaja ja rattamehhanikuna töö kõrvalt higistav võhmamees läheb Hawaiil võistlustulle järgmise aasta 9. oktoobril. Projekti eelarve on hinnanguliselt 8000 eurot, mis kulub treeningute planeerimiseks ja sõidukulude katteks.

„Olen veendunud, et sellest saab mu senise elu tippsündmus. Nüüd panen järele jäänud aja jooksul põhjagaasi peale, et olla õigel ajal tippvormis,“ rääkis 27aastane endine noorteklassi tipprattur.

Pärnu Rannajooksule saab registreerida 1. novembrini siin.