Sügisene rannajooks võtab kolmikürituse raames kokku pika jooksuhooaja, tuues suvepealinna sadu liikujaid üle Eesti.

Rannajooks

Foto: Kairi Lumberg

Põnevate ja mitmekülgsete radade valikus on 5 ja 10 kilomeetrit, mida saab joosta ja käia ajavõtuga või ajavõtuta võtmes. Rada kulgeb Pärnule omaselt rannapiirkonnas, muu hulgas viiakse liikujad osaliselt uuendatud rannapromenaadilegi – merevaatega liikumisüritusi ei ole Eestis just palju.

Kõik lõpetajad saavad finišeerides kaela unikaalse jooksu sümboolikaga medali, lisaks pälvivad medali kolmiküritusegi läbijad, eeldusel, et varem on kaasa tehtud luitejooksul ja kahe silla jooksul.

Võistluskeskuses Pärnu Rannastaadionil asuvad stardi- ja finišiala koos toetavate teenustega. Osalejatele tagatakse valvega pakihoiuteenus, staadioni olmeruumides on pesemisvõimalus ning saun. Lõpetades ootab jooksusõpru kuum Põltsamaa supp, magus amps Farmilt ning külm ja kuum jook.

Tasuta lastejooksudele on oodatud kuni 11aastased poisid ja tüdrukud. Kõiki lapsi ootab finišis uhke diplom, värskendav jook ja üllatus Farmilt. Registreerimine on juba avatud, osalejate arvu piirmääraks on 300.

„Usun, et näeme stardis – kõik numbrid kokku – ligikaudu 800 liikujat ja saame koroonaviirusele järgsele esimesele täispikale hooajale uhke joone alla tõmmata,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi on Rannajooks tänu ägedale rajale ning staadionil pakutavatele mugavatele teenustele saanud paljude lemmikuks.
„Tõenäoliselt on sama mõnusat kohta nagu Pärnu esindusstaadion, keeruline leida, seda nii osalejate kui korraldustiimi vaates,“ pakkus  Mäe.

Stardid:
Kell 11.00 lastejooksud

Kell 13.00 Jooks, käimine/kepikõnd 10 km
Kell 13.20 Jooks, käimine/kepikõnd 5 km
Tutvu täpse programmiga siin.

18.-31. oktoobrini saab 5 ja 10 km distantse läbida ka virtuaalselt, võimaldades osaleda endale sobival ajal meelepärases kohas. Virtuaaljooksu osalejad panustavad osa stardimaksust heategevusse: tänavu toetatakse kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi.

REGISTREERIMINE

Eelregistreerimine kõikidele kontaktse Rannajooksu distantsidele kestab koduleheküljel 19. oktoobrini. Soodsaima hinnaga saab end kirja panna septembri lõpuni. Virtuaaljooksule saab kirja panna 31. oktoobril kella 18ni.

Tutvu erinevate distantside juhenditega ja stardimaksudega.

 

Rannajooks