Pühapäeval Pärnu Kahe Silla klubi hooaja lõppu tähistanud Pärnu Rannajooks tõi rajale 952 spordisõpra. Pikal distantsil pälvisid võitjaau Olavi Allase ja Birgit Pihelgas. Esialgsete andmete kohaselt läbis 10 km distantsi 518 osalejat, 5 km rahvarajale suundus 148 spordisõpra ning Lotte lastejooksudel võttis mõõtu 286 noort.

Rannajooks-võitja Olavi Allase

Rannajooksu meeste võitja Olavi Allase (foto Laura Toomesoo)

Meeste seas oli pikal distantsil 31.56,2 võidukas Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kel jäi veidi üle kolme sekundi puudu mulluse võitja Deniss Šalkauskase rajarekordi alistamisest. Teisena 33.03,6ga lõpetas Ats Sõnajalg (Sparta), kolmandana 33.22,4 kirja saanud Šalkauskas (TÜ ASK).

„Rajarekordi alistamisele mõtlesin alles viimasel paaril kilomeetril,“ rääkis Allase, kes enda sõnutsi oli vaid kaks ja pool nädalat tagasi koroonaviiruse läbi põdenud. „Seepärast jätsin ka Balti meistrivõistlused krossijooksus vahele ja kuna mul vend (Johannes Laur, toimetaja) ka soovis Pärnus joosta, otsustasime tulla,“ avaldas võidumees.

Naiste tasavägises konkurentsis mahtus poodiumitrio 20 sekundi sisse: mullust edu kordas 38.04,6ga Birgit Pihelgas (Petersport), kellele järgnesid Jana Treier (Sparta) 38.13,7 ja Liliana Torn (Täppsportlased) 38.22,1ga.

Rannajooks-võitja Birgit Pihelgas

Rannajooksu naiste võitja Birgit Pihelgas (foto Elise Saarna)

Kuidas hindab oma etteastet Pihelgas? „Alles eile võistlesin Lätis Baltimaade esivõistlustel krossijooksus ja tugev pingutus andis tunda,“ rääkis Pärnumaa parim naisjooksja, kes enda sõnul oli septembris koroonat põdenud ja alles taastub sellest.

Lühemal distantsil pani paremuse veenvalt 16.15,4ga maksma Enari Tõnström (KJS Sakala), kes sai jagu Ando Aasmast (18.26,2) ja Treeningpartneri liikmest Igor Krawczykist (18.46). Naiste seas oli rivaalidest peajagu üle Anneli Ratassepp, aeg 19.12,1. Teise-kolmandana järgnesid Susan Keedus Treeningpartnerist (22.10,6) ja Elevi Piperal (23.00,2).

Ühes Rannajooksuga tõmmati joon alla Kahe Silla klubi kolmiküritusele, mille arvestusse kuulusid ka kevadine Luitejooks ning septembri alguses toimunud Jüri Jaansoni kahe silla jooks. Parimad selgusid kolme distantsi aegade liitmise teel, autasustati esikolmikuid ning vanuseklasside võitjaid. Meeste üldarvestuses jättis Franko Reinhold (jooksumees Franko) võidu Pärnumaale, järgnesid Treeningpartneri tiimi liikmed Enar Mustonen ja Raido Krimm. Naiste seas oli parim Mirtti Verbitskas Anu Jooksutrennidest, teise-kolmandana finišeerisid Inga Kree (SK Jooksupartner) ja võitja klubikaaslane Kätlin Maiste.

Esialgsed tulemused leiab Kahe Silla klubi veebilehel siin. Lõplikud  tulemused avaldatakse hiljemalt 28. oktoobril. Pildigaleriid avaldatakse hiljemalt 26. oktoobril. Meeleolukat videokokkuvõtet saab vaadata siin. Kui osalesid tänavusel Rannajooksul, anna meile palun tagasisidet siin.

Kes pühapäeval starti ei jõudnud, saab viie- või kümnekilomeetrise jooksu- või käimistiiru läbida  31. oktoobrini virtuaalselt. Registreerimine on avatud 31. oktoobril kella 18-ni.
Virtuaaljooksu osalejad panustavad osa stardimaksust heategevusse. Tänavu tehakse panus kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi kulude kaasfinantseerimiseks.

Rannajooks toimus tänu toetajate ja vabatahtlike abile. Ligemale 150 spordivabatahtliku kõrval lõid korralduses kaasa paljud ettevõtted, teiste seas peasponsor Rademar, suurtoetajad Pärnu linn, Pärnu Keskus, Craft ja Farmi.

Pärnu Kahe Silla klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid!