Pärnu aastajooksudPärnu Surf Centeri juures muulini ja tagasi kulgeva 3000 meetri pikkusel etapil finišeeris 72 osalejat.

Meeste seas oli konkurentidest peajagu üle sel hooajal juba mitu osavõistlust võitnud Karl Mäe (SK Altius), kes sai kirja 10.01,2. Teiseks-kolmandaks platseerusid Martin Tarkpea (Treeningtiim/PPA) ja Jaanus Mäe (GoRunTartu), ajad vastavalt 10.20 ja 10.29,7.

Kuidas hindab oma etteastet võidumees Mäe?
„Täna oli huvitav jooks, sest 15 aasta jooksul, mil olen kaasa teinud, pole selliseid tingimusi näinud: tuult ei olnud ja tagasi tulles valisin hoopis laia raja teise osa,“ rääkis spordimees.

Pärnu aastajooksud

Pildid: Elise Saarna

Naiste seas võidutses eelmisegi etapi parim, omanimelise jooksugrupi eestvedaja Anu Piiroja (11.45,4). Hopa Fiti esindaja Helen Janisoo lõpetas 12.39,4ga teisena, 13.22,6 kirja saanud Saaremaa sportlane Lisett Alt kolmandana.

„Võrreldes eelmise etapiga oli veidi parem jooks. Andis ka tunda, et rada oli taas õige pikkusega,“ muigas Piiroja, viidates sellega esimese etapi ligemale 400 meetrit pikemale distantsile.

Suure stardi eel käisid eakohasel rajal väikesed jooksusõbrad: kahe vanusegrupi peale – kuni 5- ja 6-11aastased – tegi kaasa 86.

Peale jooksu loositi kohapeale jäänud osalejate vahel välja Surf Centeri aerulaua- ja kajakirendi kinkekaardid.

Etapi esialgsete tulemustega saab tutvuda siin ning meeleoluka galeriiga siin.

Kõik osalejad – nii lapsed kui täiskasvanud – saavad peale kuue etapi läbimist jänesemotiiviga medali. Suure jooksu punktiarvestuses osalevad need, kes teevad igas asupaigas kaasa vähemalt ühe etapi, millele lisatakse paremuselt kolm etappi terve hooaja peale. Järgmine etapp on 11. juulil viimast korda kavas rannas, peale seda kolib sari viimaseks kolmeks etapiks Reiu-Raeküla männikusse.