Täna toimus Pärnu rannas aastajooksude sealne viimane etapp, andes kindla võidu Karl Mäele ja Anu Piirojale.

Karl Mäe (SK Altius) pani eelmise etapi võitjana end nüüdki maksma, läbides 3000 meetrit 10.00,04ga. Talle järgnesid juba mitmetel jooksudel teise au pälvinud Martin Tarkpea (Treeningtiim/PPA) 10.29,9ga ja GoRun Tartu jooksusarja eestvedaja Jaanus Mäe 10.41,09ga.

“Täna oli vägev jooks, sest rada oli teismoodi kui eelmine kord: vesi oli kõrge ja nii tuli teismoodi laveerida,“  rääkis võidumees Mäe, kelle hinnangul oli osalejaid meeldivalt palju.
Ehkki Pärnumaa kiireim jooksja pingutas enda sõnutsi tublisti algusmeetritest peale, ei õnnestunud tal maagilist aega alistada. „Võtsin eesmärgiks joosta alla kümne minuti, ent väga napilt jäi puudu,“ tõdes Mäe.

Naiste seas ei leidunud selgi korral vastast Pärnumaa ühele parimale naisjooksjale Anu Piirojale (Anu jooksutrennid), kes sai kirja 11.49,1. Teise-kolmandana finišeerisid Mirtti Verbitskas (Anu jooksutrennid) ja Helen Janisoo (Hopa Fit), ajad vastavalt 12.14,7 ja 12.51,6.

„Täna tuli kuidagi raskemalt,“ märkis naiste parim Piiroja, kelle sõnutsi olevat ka teised osalejad öelnud, et sel korral oli märksa väsitavam. „Arutasime, et ju mõjutas etteastet alguses vastu puhunud tuul ning liivgi oli pehmem ja auklikum,“ ütles võitja

Pikal distantsil sai tulemuse kirja 80 noort ja vana. Esialgsete tulemustega saab tutvuda siin.
Enne põhijooksu toimunud lastejooksudel lippas 111 kuni 11aastast noort.

Ülejärgmisel teisipäeval, 25. juulil kolib sari Reiu-Raeküla männikusse, kus on kavas 5000 meetri distants. Kõik, kes osalevad vähemalt kuuel etapil, teenivad jänesemotiiviga osalejamedali. Punktiarvestuses osalevad jooksjad, kes läbivad igas asupaigas vähemalt etapi ja teevad peale selle kaasa veel vähemalt kolm jooksu kõikide radade peale kokku.

Pildid: Elise Saarna