Pärnu 2014. aasta tegu on maakonnalehe Pärnu Postimehe abil selgunud. Kõikide spordisõprade ja aktiivsete inimeste rõõmuks on selleks Pärnu jõe vasakkalda tervisespordiraja arendus, ehk rahvakeeli Jaansoni rada.

Pärnu linnavalitsuse ja Pärnu Postimehe toimetuse koostöös on aasta tegu selgitatud alates 2001. aastast. Kui Pärnu Postimehe 1825 lugejat andsid hääle terviserajale, siis 1579 hääletanud eelistasid Apollo kino ning Pärnu Keskuse moe- ja meelelahutuskeskuse avamist. Ülejäänud objektid ja sündmused jäid kaugele maha.

Jaansoni rada oodati pikalt, kui lõpuks, 2014. aasta 1. juunil, see pidulikult-sportlikult avati. Oli aasta 2001, mil grupp spordisõpru hakkas jõuliselt rääkima kallasraja väljaarendamise vajadusest. Rajast pidi saama taristu, mis ühendaks erinevad linnaosad ning võimaldaks linlastel muretult ja kiirelt liikuda. Sõudekorüfee Jüri Jaanson, spordiajakirjanik Enn Hallik, sõudetreener Matti Killing ning kergejõustikukohtunik Priit Neeme astusid esimesed sammud just spordirahva kaasamisega, et nii oleks võimalik otsustajaid – riiki ja omavalitsust – idee kandvuses veenda.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust sai selgitustöö mõjus vahend ning umbkaudne arvutus näitab, et aastate jooksul on spordisündmusel osalejad kokku teinud ligikaudu 15 miljonit sammu.

2009. aastal kinnitas Pärnu Linnavolikogu piirkonna detailplaneeringu ning järgnev oli ideekavandi konkurss, eelarvevahendite leidmine ning kauaoodatud ehitamine. Objekti finantseerisid EAS ning Pärnu linn.

Värskel kallasrajal liikumist ja Pärnu aasta tegu saab suures melus taas nautida 2015. aasta 6. septembril, mil toimub järjekordne Kahe Silla jooks – sedakorda juubelihõguline 15-s.