Juba sel nädalavahetusel toimuvad  Jüri Jaansoni Kahe Silla lastejooksud ning teist aastat järjest korraldatakse neid päev enne põhidistantsi starti. Lastejooksude esimene start antakse laupäeval, 1. septembril kell 12.00 Port Arturi ja Pärnu Keskuse vahelisel platsil, kus samal ajal toimub ka Pärnumaa Rahvasporditurg tutvustamaks lastele erinevaid spordialasid ning spordiklubisid Pärnu maakonnas.

Sel aastal on jooksu korraldusse viidud väike muudatus. Nimelt antakse start Põhja tänavalt, kus 3 esimest vanuserühma jooksevad ligi 350m pikkuse distantsi ümber Pärnu Keskuse ning finišeeruvad Pärnu Keskuse platsil asuva lava ees. Et suurematel lastel ka veidi põnevam oleks, siis saavad kaks vanemat vanuserühma joosta ca 500 meetri pikkuse ringi ümber Pärnu Muuseumi ning lõpetada samas kohas kus nooremadki.

Lastejooksule registreerimine toimub kohapeal alates kella 11.00 kuni 20 minutit enne vastava vanuserühma starti. Täpsema ajakava leiab lastejooksude juhendist aadressil www.2silda.ee/juhendid/lastejooks. Lastejooksul osalemine on loomulikult tasuta. Lastel ja lapsevanematel tasub kohale tulla juba varem, sest 11.45 toimub lava juures ühine soojendusvõimlemine, mille viib läbi spordiklubi Fitlife esindus. Oma jooksujärge oodates saavad mudilased koos Pipiga maid avastada või lustida Hüppa OÜ batuudil.

Kõigil lastejooksu lõpetajatel teeb suu magusaks kommipakk Kalevilt ning janu kustutab Saku värskendava VivaFresh veega. Iga vanuserühma esikolmikule on auhinnaks midagi sporditemaalist  ning lisaks on omaltpoolt auhinnad välja pannud Sanatoorium Tervis ja Pärnu Muuseum.

Korraldajad soovivad vanematele südamele panna, et nad räägiksid lastele turvalisusest ning viisakast käitumisest jooksurajal. Palume tähelepanelikult jälgida kohtunike märguandeid, võistlusala korraldavaid viitasid ja märke. Vanematel soovitame enne jooksude algust koos lapsega raja läbi jalutada.

Kohtumiseni lastejooksu startides!