Vihmasest ilmast ning esimesest koolipäevast hoolimata startis täna, 1. septembril toimunud Kahe Silla lastejooksudel 331 väikest jooksusõpra. Stardiga Port Arturi esiselt väljakult startinud ja samasse finišeerunud 3-7 aastased lapsed jooksid ligi 350m pikkuse distantsi ümber Pärnu Keskuse. Vanemate laste võistlusdistantsti oli pikendatud aga ca 500 meetrini ning neil tuli lisaks Pärnu Keskusele joosta ka ümber Pärnu Muuseumi.

Nagu ühele õigele jooksusündmusele kohane, toimus ka lastejooksude eel soojendusvõimlemine, mille viis läbi spordiklubi Fitlife esindus. Kõigil lastejooksu lõpetajatel tegi suu magusaks kommipakk Kalevilt, jäätis Balbiinolt ning kosutust pakkus värskendav Vichy VivaSport jook. Iga vanuserühma esikolmikule panid auhinnad välja ka Sanatoorium Tervis ja Pärnu Muuseum. Auhinnad andis parimatele väikestele sportlastele üle sõudelegend Jüri Jaanson isiklikult.

Terve päeva vältel oli kõigil võimalik tutvuda spordikoolide, -klubide ja –kaupmeeste tegevusega ning uusimate pakkumistega. Nimelt toimus Port Arturi esisel väljakul juba traditsiooniline Pärnumaa Rahvasporditurg, millel osales ca 20 erinevat klubi, kooli ja ettevõtet. Meelelahutust pakkus ansambel „Võõras“ ning lastega koos lustis Pipi Pikksukk.

Pärnu jõeäärsel rohealal toimunud Kahe Silla koertekrossil osales kokku 13 koera koos peremeestega. 1,5 km pikkuse distansti läbisid kiiremini meeste arvestus Ott Reppo koos oma koeraga Jim, naistearvestuses Egle Hanson koos neljajalgse sõbra Benjaminiga ning noortest oli väledaim Oliver Leppik koeraga, kel nimeks Emil. Koertejooks on maailmas järjest enam populaarsust koguv spordiala ning leidnud oma kindla koha ka Kahe Silla klubi kolmikürituse etappidel.

Tarkusepäeval toimunud üritused on sportlikuks sissejuhatuseks pühapäevale, 2. septembrile, kui toimuvad Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, Kahe Silla retk, Kahe Silla ratastoolisõit ning Kahe Silla regatt.

Pildigaleriid tänasest Kahe Silla lastejooksust vaata siit >>