Peale koroonapausi toimunud Jüri Jaansoni kahe silla jooksul võidutsesid Eesti esimaratoonar Tiidrek Nurme ja staadionijooksjana tuntud Laura Maasik. Kahe silla jooks

Kahe Silla jooks

Fotod: Elise Saarna

Nurme (TÜASK), kes võitis Pärnus ka 2015. aastal, läks starti kindla võidusoosikuna. Juba esimestel kilomeetritel rivaalide Ibrahim Wachira Mukunga (TÜASK) ja Leonid Latsepovi (Sparta) maha raputanud tartlane läks distantsi teises pooles üha paremasse hoogu, suurendades järk-järgult edumaad. Lõpusirgele tuli Nurme uhkes üksinduses, saades ajaks uut rajarekordit märkiva 29.33. Teisena finišeeris Latsepov, kolmandana jooksu kuuekordne võitja Mukunga, ajad vastavalt 29.57 ja 30.12.

Kuidas hindab võhmamees oma etteastet?

„Taastumine – mitte ainult füüsiline, vaid ka mentaalne – võtab ikka aega, ent nagu näha, kõik, kes me Münchenis käisime – lisaks minule Kaur Kivistik ja Roman Fosti –, on tugevast puust, sest jooksevad juba kohalikel võistlustel“ rääkis võitja, viidates kolm nädalat tagasi toimunud Euroopa meistrivõistlustele, kus Eesti tiim saavutas ajaloolise kuuenda koha.
„Pärnu üritus on tasemel, olen siin aastaid käinud ja seda näinud,“ kiitis Nurme, lisades, et jooksukultuuri edendamine ei sõltu vaid atleetidest ja korraldajatest. „Täna joostes nägin, et ala edendamine sõltub kohalikust kogukonnast terviklikult.“

Naiste seas ei leidunud vastast esimest korda kahe silla jooksul triumfeerinud Laura Maasikule (#headinimesed), kes sai kirja 35.03. Teiseks-kolmandaks platseerusid Pille Hinn (Sparta) 36.03 ja tema klubikaaslane Helen Bell.

„Läksin rajale lootusega isiklikku rekordit parandada: olnuksin rõõmus, kui saanuks 35 minuti piiri alistada,“ ütles Maasik, kes igapäevaselt jookseb staadionil. Võitja hinnangul sai talle saatuslikuks viimane kilomeeter, sest siis särts kadus. „Kui paar maanteejooksu veel teen, saavutan eesmärgi,“ arvas jooksja.

Kokku sai tulemuse kirja 1057 aktiivset: 853 jooksjat ja 204 käijat-kepikõndijat, kelles 149 läbis ajavõtuga raja. Kui nendele numbritele lisada avapäeva 133 Pärnu Õhtujooksul osalejat, 500 last ning neli ratastoolis liikujat, nautis liikumisrõõmu 1694 inimest.

Esialgsed  tulemused leiab siin. Lõplikud tulemused avaldatakse hiljemalt 9. septembril. Pildigaleriid avaldatakse kodulehel hiljemalt 7. septembril.
Korraldusele saab anda tagasisidet ja teha ettepanekuid siin.

Kahe silla jooks toimus tänu toetajate ja vabatahtlike abile. Ligemale 200 spordivabatahtliku kõrval lõid korralduses kaasa paljud ettevõtted, teiste seas peasponsor Rademar, suurtoetajad Pärnu linn, Pärnu Keskus, Craft, Farmi.

Kel nädalavahetusel polnud Pärnus võimalik startida, saab 11. septembrini kaasa lüüa virtuaalsetel jooksudel, kuhu saab registreerida siin.
Kohtumiseni 23. oktoobril Pärnu Rannajooksul, kuhu saab soodsamalt panna kirja septembri lõpuni.